Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Social Impact Award: Slavnostní vyhlášení vítězů

2. října 2019 @ 18:00 - 22:00

Celé léto tvrdě dřeli na tom, aby ze svého nápadu, jak zlepšit svět, udělali životaschopný projekt.

To, kam se posunuli, co dokázali a co se naučili, vám odprezentují na slavnostním vyhlášení.

Porota nakonec vybere 3 vítězné projekty, které získají 1500 euro na rozvoj svého projektu, marketingovou a mediální podporu a letenky do Kyjeva na globální summit Social Impact Award.

Nakonec vyhlásíme vítěze hlasování veřejnosti, který poletí do Kyjeva s nimi.

Finalisté:
Projekt Ekobrko chce zabránit plastovému šílenství. Proto vyrábí brčka ze speciálních těstovin. Po použití můžete brčko lehce zkompostovat, či ještě lépe – sníst.

Phoenix Nest chce pomáhat mladým lidem najít takové životní směřování, které je bude naplňovat a bavit. Skrze sebereflexivní cvičení, koučovací rozhovory a interaktivnější seznámení s kariérními možnostmi jejich klienti objeví, jaké studium či práce je pro ně to pravé.

Nadační fond CrohCo pomáhá pacientům trpícím Crohnovou chorobou se s ní vyrovnat a tvoří komunitu, kde mohou tito lidé sdílet své starosti a zkušenosti s ostatními nemocnými. Mimo jiné také tvoří aplikaci IBD Fighter, která umožní proti této chorobě efektivněji bojovat.

No F-ears mají vizi, ve které neslyšící lidé nemají žádné bariéry v komunikaci se slyšícími. Plánují vyvinout aplikaci, která bude v reálném čase přepisovat psaný text do mluvené řeči a naopak.

Psichologie.cz vytváří ve spolupráci s útulky a kynology komplexní online kurz o přirozené výchově psa. Kolem sebe totiž vidí spoustu zoufalých psů, jejich majitelů i jejich sousedů a rozhodli se jim pomoct najít společnou řeč. Díky kurzu si majitelé dokáží poradit v každé situaci, pochopí psí potřeby a vychovají si spolehlivého parťáka. Každý prodaný kurz navíc znamená finanční podporu útulku, odkud pes pochází.

– Recept na vztahy je platforma pro inspiraci, produkty a nástroje, kterými lidé mohou zlepšit svá partnerská soužití. Fungující a naplňující vztahy mají totiž dopad na celou společnost, ale zdroje informací o nich jsou často rozdrobené a povrchní. A právě to řeší další z našich finalistů.

RepeteBox je vratný obal pro e-shopy vyrobený lidmi v chráněné dílně. Má za cíl zatočit s přebytečným odpadem vznikajícím při doručení každého produktu objednaného online.

ReproBooktor je audiopřehrávač pro seniory se zrakovým postižením. Díky snadnému ovládání je možné si vybrat svou oblíbenou knížku, přeskočit na poslední kapitolu či zvyšovat hlasitost. Přístroj pomáhá seniorům, kteří už nemohou číst, obnovit jejich lásku ke knihám.

Agentura Seniorem s radostí pomáhá starým lidem zapojit se zpět do pracovního procesu. Řeší tím několik různých problémů. Mezi nimi například špatnou finanční situaci seniorů, nedostatek pracovních sil na trhu práce, ale také fakt, že až 25 % seniorů trpí psychickými problémy, často spojených s tím, že si nepřijdou užiteční.

Umění Lidem chce znevýhodněným lidem představit umění jako formu terapie, sebepoznání, útěchy, sdílení, řemeslo a cestu k vlastní kreativitě. Vzniklá díla bude možné zakoupit na jejich e-shopu, čímž podpoříte i další organizace podobného typu.

Těšit se můžete na skvělé občerstvení, networking a kupu mladých nadšených inovátorů na jednom místě. Vstupné je zdarma, stačí se zaregistrovat → http://bit.ly/slavnostnivyhlaseníSIA.

Místo konání

Drtinova 10, 15000 Praha
Drtinova 10, 15000 Praha
Praha,
+ Google Mapa
Webová stránka:
www.hubpraha.cz