Vyberte možnost Stránka

Jsme nakloněni všem subjektům podporujících rozvoj daných odvětví, říká P. Mandelík

Jsme nakloněni všem subjektům podporujících rozvoj daných odvětví, říká P. Mandelík

V hotelu Holiday Inn v Brně dochází pravidelně k segmentovým konferencím. Konference Brno se zaměřují především na podporu rozvoje průmyslových odvětví. Například jde o segmenty automobilového průmyslu, rozvoj leteckého průmyslu nebo i potravinářského sektoru. My jsme se s redakcí Tývka.cz zúčastnili konference Očekávaného vývoje odvětví kolejových vozidel v České republice a ve světě. Na této události se hovořilo například o podpoře rozvoje, inovací a investic společností, vliv vnitrostátního plánu Česka v oblasti energetiky a klimatu, inovace služeb pro kolejová vozidla a mnoho dalších. Přednášeli například ředitel divize investic agentury CzechInvest Pavel Chovanec, Ján Farkaš ze slovenského ministerstva dopravy, Jiří Pohl ze Siemens Mobility, jednatel firmy Stadler Praha Bohumír Kráčmar a mnoho dalších. Více o tom hovořil ředitel konferencí Brno Petr Mandelík.

 

Kdo se konferencí zúčastní?

Mezi přednášejícími našich konferencí patří významní představitelé jednotlivých odvětví. Převážně to jsou top manažeři, ředitelé, majitelé, kteří prezentují své zkušenosti a strategie vlastní firmy. Mezi návštěvníky jsou opět představitelé vrcholových managementů jednotlivých firem v daných odvětvích. Snažíme se, aby konference byly zaměřeny na strategie, zkušenosti a rozvoj jednotlivých odvětví. Jsme rádi, že mezi představiteli a účastníky našich konferencí jsou top manažeři české a slovenské ekonomiky. Samozřejmě jsme nakloněni všem subjektům, které podporují rozvoj odvětví. V některých odvětvích je státní správa více potřebná, v některých tolik ne. Samozřejmě zveme i největší představitele vlády a ministerstev České republiky a další organizace, které podporují rozvoj podnikání a exportu v České republice. Většinu našich konferencí zaměřujeme na podporu inovací, nových technologií ve všech daných odvětvích, které zaměřujeme na rozvoj českých a slovenských firem.

 

Jaká jsou očekávání přednášejících?

Čas je samozřejmě drahý pro všechny. Snažíme se, aby jednak získali nové poznatky a nové zkušenosti, ale samozřejmě také, aby navázali spolupráci, která přispěje k úspěchu jejich firem.

 

Jak se z vašeho pohledu mění konferenční činnost? 

Začali jsme asi před patnácti lety podporou rozvoje automobilového průmyslu a dalších odvětví. Samozřejmě využíváme nejnovější technologie pro organizaci konferencí. Více se i používají videa, více se používají různé porovnání se světem. Takže se samozřejmě snažíme jak konference, tak spolupráci zaměřit tak, aby účastníci získali poznatky, které využijí nejen při prosazování na českém a slovenském trhu, ale třeba i v zahraničí.

 

Jaký je váš cíl v budoucnosti?

My jsme rádi, že účastníci jsou spokojeni ať už s organizací či programem a i s navázáním přínosné spolupráce. Budeme se snažit dál pokračovat v organizování konferencí, které budou zaměřeny na podporu růstu jednotlivých průmyslových odvětví.

V brněnském hotelu Holiday Inn se letos dočkáte i dalších konferencí. Mezi ně patří v den 23. Května 2019 konference zaměřená na očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v České republice a střední Evropě. V den 23. Října se Brno dočká eventu orientovaného na očekávaný vývoj odvětví automobilového průmyslu v Česku a střední Evropy. Poslední letošní konference se uskuteční 4. Prosince a zaměří se na letecký průmysl.

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.