Vyberte možnost Stránka

Jaký bude elektromobil BMW řady 7?

Jaký bude elektromobil BMW řady 7?

Jaké bude nové BMW řady 7? O tom se rozpovídal člen představenstva BMW AG Frank Weber. Zaměřil se především na technologické novinky, nový design přední části, opírající se o charakteristické designové prvky BMW, a jedinečný interiér tvořený digitálními prvky a exkluzivními materiály. V dubnu představí výrobce prémiových vozů čistě elektrické BMW i7 (kombinovaná spotřeba elektřiny: 22,5–19,5 kWh/100 km podle WLTP; emise CO2: 0 g/km; předběžné údaje vycházející z aktuálního stavu vývoje) a s ním i ostatní verze BMW řady 7.

S čistě elektrickým BMW i7 rozšiřuje bavorský výrobce prémiových automobilů svoji nabídku lokálně bezemisních modelů do exkluzivního segmentu svých vrcholných modelů.

„Nové BMW řady 7 je naprosto průkopnické v každém ohledu. Představuje inovativní sílu značky BMW jako žádný jiný model,“ říká Weber.

„Čistě elektrické BMW i7 je zároveň nejvýkonnějším BMW řady 7. Spojuje v sobě zcela mimořádné jízdní zážitky s dokonalým propojením s digitálním světem. Tato kombinace z něj činí ideální vůz pro pokrokově smýšlející, samostatně rozhodující a avantgardní průkopníky,“ dodává Weber.

Charakteristické designové prvky dvojitých kulatých světlometů a BMW masky chladiče byly u BMW i7 interpretovány zcela nově s cílem dosáhnout moderního a osobitého vzhledu. Mezi specifické rysy designu patří horní světelné prvky z exkluzivního křišťálového skla a osvětlený rámeček masky ve tvaru ledvinek.

 

Výklopný široúhlý displej s 8K rozlišením

V interiéru je kladen důraz na inovativní uživatelské zážitky vyvolané pomocí nových režimů My Modes a nejnovější generace operačního systému iDrive. Režimy My Modes umožňují řidiči přizpůsobit jízdní vlastnosti vozu a atmosféru v interiéru jeho požadavkům. Kromě BMW Prohnutého displeje poskytuje zcela novou a exkluzivní uživatelskou zkušenost i BMW Interaktivní lišta na přístrojové desce a ve dveřích.

Jde o osvětlený ovládací prvek s integrovanými tlačítky, jehož obsluha zaujme příjemným haptickým zážitkem.

Nově vyvinutá panoramatická skleněná střecha Sky Lounge navíc přispívá k pocitům prostornosti, modernosti a pohodlí, které v interiéru nového BMW řady 7 panují. Její působivost zvýrazňuje individuálně nastavitelné LED osvětlení.

Zadní část BMW i7 nabízí výjimečný cestovní komfort a stanovuje nová měřítka zábavních systémů na zadních sedadlech. Ze stropu výklopný širokoúhlý (32:9) displej BMW Theatre Screen s vysokým rozlišením 8K proměňuje zadní sedadla v exkluzivní soukromý kinosál, kde si cestující mohou vybrat svůj osobní zábavní program z rozmanité nabídky streamovacích služeb a vychutnat si jeho sledování během jízdy v nejnovějších vrcholných modelech BMW.

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi