Vyberte možnost Stránka

Investice proudící do startupů pro zvířata rostou

Investice proudící do startupů pro zvířata rostou

Oblasti startupů se ve velké míře zabývají i projekty pro domácí mazlíčky. Zářným příkladem je i aplikace PupPod, jejíž cílem je zvyšovat inteligenci psů. Za splněné úkoly je pak odmění zaslouženou dobrotou. Cíle přitom můžete nastavovat ve speciální aplikaci nainstalované ve vašem chytrém telefonu. Na poli se startupy pro zvířata se pohybují ale i české firmy. Příkladem hovořícím za vše je firma AnyOneGo. Ta má usnadnit život hendikepovaným mazlíčkům prostřednictvím invalidního vozíků.

Startup z amerického Seattlu PupPod si dal za své zajímavý cíl. Je jím speciální hračka pro psy, jejíž úkolem je zvýšení inteligence vašich mazlíčků. Využívá k tomu světel, zvuku a správného načasování. Za splnění úkolů pak mazlíčky dostanou odměnu. Pes musí postupem času plnit těžší a těžší úkoly. Uživatelé zařízení mohou navíc pomocí aplikace v chytrém telefonu nastavit kritéria pro získání odměn.

Zakladatelé firmy Erick Eidus a Kandarp Jani pracují na dalším produktu, který má umožnit hrát si se psem vzdáleně mimo svůj dům. Pomůže tomu právě aplikace v chytrém telefonu. Společnost zabývající se rizikovým kapitálem PitchBook data uvádí, že během posledních několika let vzrostly investice směřující do startupů zaměřených na zvířata. Loni přesahovaly hodnotu 579 milionů dolarů.

V nedávném příspěvku na portálu Tývka.cz jsme referovali o startupu VARRAM Pet Fitness. Ten má pro změnu pomoci psům trpícím s obezitou. Funguje na podobném principu jako PupPod. Koncept produktu pro psy představila i firma Ford Motor. Je jím speciální protihluková bouda. Vhodné je ji využít například na Silvestra. Na čtyřnohé mazlíčky nezapomínají ale ani české startupy. Firma AnyoneGo například vyvíjí invalidní vozík AniGO, který má hendikepovaným mazlíčkům usnadnit život.

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.