Vyberte možnost Stránka

Infografika: Jaké země unikají ze spárů koronaviru?

Infografika: Jaké země unikají ze spárů koronaviru?

Koronavirová pandemie se šíří napříč celým světem. Nová infografika serveru Statista.com ukazuje, v rámci jakých míst na Zemi se ještě nedotkla. Sesbírané informace vycházejí z dat Johns Hopkins University (údaje se váží k datu 30. března 2020).

 

Objevují se otázky, jak moc jsou údaje relevantní především z hlediska politické situace v daných zemích. Názorný příklad nedůvěryhodnosti zveřejněných statistik představuje Severní Korea (KLDR).

Jihokorejské zdroje uvádějí, že COVID-19 se do autoritářského režimu Kim Čong-una rozšířil přes čínské hranice.

S ohledem na netransparentní tamní režim a stupeň kontroly médií v Pchjongjangu je těžké posoudit, zdali jsou jihokorejská tvrzení pravdivá.

 

 

Nedostatečné kapacity pro testování nebo propaganda

Odříznutí severokorejského režimu od zbytku světa může restriktivní zemi pomoci se globální pandemii ve větší míře vymanit.

Několik zemí z Afriky rovněž stále tvrdí, že se jejich obyvatelé nesetkali s virem COVID-19. To může být na druhou stranu způsobeno nedostatečnými kapacitami pro testování v terénu.

Jde o země, mezi nimiž figurují Botswana, Burundi, Komorské ostrovy, Malawi, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Sierra Leone nebo Jižní Súdán. Virus se rovněž stále neprokázal v menších tichomořských ostrovních státech, jako jsou Šalamounovy ostrovy nebo Vanuatu.

 

Také by vás mohlo zajímat:

E-shopy mají žně, nejvíce jde o potraviny a drogerii

Videokonference jsou v době koronaviru stále více trendy

Japonsko přijde odložením olympiády o šest miliard dolarů

 

Zdroj: Statista

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.