Vyberte možnost Stránka

Infografika: Jak rostl bitcoin

Infografika: Jak rostl bitcoin

Cena bitcoinu pokořila psychologickou hranici 20 tisíc dolarů. V sobotu 19. prosince 2020 v 19:45 se přibližuje k 24 000 dolarů. Pozvolna tak míří ke 30 tisícům USD. Růstu nejznámější a nejhodnotnější kryptoměny pomohl koronavirus a zájem investorů o bezpečný přístav. Není náhoda, že se přirovnává ke zlatu. Více o vývoji hodnoty Bitcoinu referuje ve své infografice portál Statista.com.


Analytici očekávají další růstový potenciál. Například CEO a společnosti Band Protocol Soravis Srinawakoon portálu Coindesk řekl, že v roce 2017 nebyl na trhu dostatek produktů k reálnému využití.

Nyní lze kryptoměny využít naopak v celé řadě odvětví a služeb. Zmínil konkrétně služby v zemědělství, různé protokoly, půjčky nebo běžné obchodování.

Podle dalších analytiků se otevírá cesta k atakování hranice 100 000 dolarů. K tomu přitom může dojít již v následujícím roce.

Zdroj: Statista

Bitcoin spatřil světlo světa 31. října 2008, když jej uvedl světu Satoshi Nakamoto. Dokument „A Peer-to-Peer Electronic Cash System“ představoval stavební kameny, pomocí nichž vznikl bitcoin.

Cena bitconu na začátku odpovídala ceně okolo 30 centů.

Také by vás mohlo zajímat:

Bitcoin překonal 20 000 USD, další hranice 100 000?

Zdroj: Statista, Tývka.cz

O autorovi