Vyberte možnost Stránka

Infografika: Češi jsou na světě pivní králové

Infografika: Češi jsou na světě pivní králové

Kdo je pivní velmocí? Tuto otázku si v nové infografice položil portál Statista. Odpověď je přitom jednoduchá. Doslova neporažení pivní králové, jak nás server nazývá, jsme ANO – my Češi. Samozřejmostí je konzumace, ve které jsme na špici, špičkou jsme ale i v samotném exportu.


Některé země miluji pití piva. Na druhé straně jsou ale státy, které radši zbytek světa zásobují. Ostatní tuto vřelou nabídku rádi přijmou, protože dají přednost vývozu před domácí výrobou. Čína, Kanada a Itálie jsou největšími importéry piva. Na druhé barikádě stojí Belgie a Mexiko, které patří mezi největší exportéry zlatavého moku.

Velkými konzumenty piva jsou země z Pobaltí, mezi něž patří Estonsko nebo Litva. Dále to je pak Polsko a Rumunsko, které se společně s Rakouskem a africkou Namibií řadí mezi největší konzumenty piva na světě.

Zdroj: Statista.com

Podobně jako v Česku tomu je i ve Velké Británii, Holandsku nebo Spojených státech amerických. Německo si navíc k vysokému exportu připisuje i značný import. Tyto dva faktory logicky zvyšují i spotřebu piva na hlavu.

Otázkou zůstává, kdo má nejlepší pivo. Za portál Tývka.cz jsme to rozhodně my Češi.

Zdroj: Statista.com

O autorovi