Vyberte možnost Stránka

Importéři Škoda Auto bojují ve světě proti koronaviru

Importéři Škoda Auto bojují ve světě proti koronaviru

Importéři mladoboleslavské automobilky Škoda Auto zprostředkovávají v mnoha zemích rychlou a přímou podporu v boji proti koronaviru. Podávají tak pomocnou ruku dobročinným organizacím, nemocnicím nebo nejvíce potřebným – poskytují například automobily pro rozvoz potravin a léků nebo k zajištění mobility zdravotnického personálu. Doma v České republice daruje Škoda Auto 100 vozů Octavia v hodnotě 85 milionů korun. Mimo jiné také vyrábí obličejové štíty. Aktivní je ale i za hranicemi.

 

Škoda Auto Volkswagen India Private Limited v indické Púně podporuje finančně nemocnici Sassoon General Hospital.

V zemích, kde již prodejci vozů značky Škoda znou otevřeli své showroomy, sází automobilka na rozsáhlá bezpečnostní a hygienická opatření, aby zajistila maximální možnou ochranu zaměstnanců i zákazníků.

Škoda Auto již několik týdnů aktivně pomáhá v boji proti koronaviru. Na svém domácím trhu, v České republice, automobilka daruje 100 vozů Octavia v hodnotě zhruba 85 milionů korun sociálním a zdravotnickým službám.

Kromě toho vyrábí oddělení technického vývoje na 3D tiskárnách díly pro certifikované respirátory kategorie FFP3, v dalších oblastech podniku pak vznikají průhledné obličejové štíty.

 

Importéři poskytují vozy nemocnicím i humanitárním organizacím

Pomáhají ale i importéři – v mnoha zemích celého světa poskytují vozy nemocnicím i nevládním a humanitárním organizacím, jako je Červený kříž nebo Lékaři bez hranic. Vozy slouží při rozvozu potravin a léků nebo zajišťují mobilitu zdravotnického personálu, čímž napomáhají snižovat riziko nákazy.

Škoda Auto Deutschland, německý importér na největším evropském trhu značky Škoda, poskytl dobrovolníkům ve svém domovském městě Weiterstadt několik vozů Škoda Karoq, které slouží mimo jiné pro rozvoz materiální pomoci či potravin.

Na Slovensku zřídila Škoda webové stránky skoda-pomaha.sk, kam se mohou přihlásit lidé i organizace, které pro boj proti koronaviru potřebují automobily. Vedle spolupráce s největšími nemocnicemi a několika významnými nevládními organizacemi v zemi, byla takto navázána i spolupráce mezi importérem a hlavním městem Bratislavou.

Také importér ve Francii podporuje lokální iniciativy a rovněž poskytuje vozy mezinárodní neziskové organizaci Lékaři bez hranic. Stejně jako Škoda Auto Španělsko, kde je tamní flotila zapůjčených vozů již nasazena v Madridu a v Barceloně.

 

Importéři pomáhají i v Polsku, Švýcarsku, Belgii nebo Indii

V Polsku poskytnul importér vozy Červenému kříži, který je využívá k rozvozu potravinových balíčků potřebným lidem. V Belgii a ve Švýcarsku pak zajišťují importéři české automobilky svými flotilami mobilitu nemocničního personálu.

V Indii podpořila společnost Škoda Auto Volkswagen India Private Limited výstavbu specializovaného centra pro léčbu onemocnění COVID-19 finančním darem ve výši 10 000 000 indických Rupií nemocnici Sassoon General Hospital v Púně.

Kromě toho vyrábějí zaměstnanci Škoda Auto Volkswagen India Private Limited také obličejové štíty pro lékaře. Při omezeném provozu se jich vyrobí denně 400 kusů v závodě v Púně a 100 kusů v Aurangábádu.

Celkově již bylo zdravotníkům předáno 9 000 štítů. V závodech v Aurangábádu i v Púně vyrábí Škoda Auto Volkswagen India Private Limited také intubační boxy, chránící zdravotnický personál při péči o pacienty nakažené koronavirem.

 

Testovací jízda až před dům s vydezinfikovaným vozem

Kromě toho věnovala Škoda Auto Volkswagen India Private Limited nemocnicím po celé zemi více než 35 000 balení dezinfekčních prostředků a rozšířila také svou spolupráci s nadací Annamitra. Ta v Aurangábádu a okolí rozdala potřebným, mimo jiné, 50 000 potravinových balíčků.

Také v schowroomech, které jsou dle platných národních ustanovení o karanténě na některých trzích opět otevřeny, vyžaduje současná situace zvláštní opatření. Cílem je zajistit maximální ochranu zdraví personálu a zákazníků.

Prodejci by například měli zajistit rukavice a omezit počet zákazníků v showroomu prostřednictvím předem sjednaných termínů.

Kromě toho dodržují předpisy, jako je nošení roušek nebo pravidelné mytí rukou. Vystavené vozy se v krátkých intervalech pravidelné čistí a dezinfikují, kromě toho se používají ochranné potahy sedaček a volantů.

Na největších trzích nabízí prodejci zákazníkům možnost dovézt vydezinfikovaný vůz až před dům na testovací jízdu. Zákazníci si tuto službu mohou objednat prostřednictvím e-mailu nebo přes speciálně zřízené online-platformy. Tuto možnost mohou využívat jak soukromí zákazníci, tak podnikatelé. Tímto způsobem lze na některých trzích rovněž uzavírat leasingové smlouvy.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Škoda obnovila montáž vysokonapěťových baterií pro plug-in-hybridy

Porsche obnovilo výrobu sportovních vozů

České firmy dodávaly ve velkém ochranné pomůcky i v dubnu

 

Zdroj: Škoda Auto

O autorovi