Vyberte možnost Stránka

I bezpečnostní kamera může být zajímavým designovým prvkem

I bezpečnostní kamera může být zajímavým designovým prvkem

Bezpečnostní kamera nemusí být výhradně do oka bijící. Může být i pěkným doplňkem do domácnosti. Původní paradigma mění koncept kamery FLOOR. Tu představila firma Panasonic na crowdfundingovém portálu Indiegogo. Pokud projekt podpoříte 199 dolary, tak získáte jednu kameru. Maloobchodní cena základní kamery bude odpovídat 279 dolarům.

Lze si vybrat ze šesti různých velikostí. První má něco málo přes půl metru. Druhá varianta má něco přes metr a poslední kamera dosahuje téměř dvou metrů.

Doslova stojanová kamera zaujme na první pohled svým designem. Uvnitř sebe má virtuálního asistenta. Je schopná nahrávat širokoúhlý obraz v HD kvalitě /1080p a zabírat prostor v úhlu 140°. Nedílnou součástí je i detekce pohybu nebo barevné noční vidění.

Kamera má v sobě vestavěný reproduktor i mikrofon. Lze ji ovládat pomocí chytrého telefonu s operačním systémem Android i iOS.

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.