Vyberte možnost Stránka

Huddle rooms jsou novým trendem v českých firmách

Huddle rooms jsou novým trendem v českých firmách

Huddle rooms neboli komorní místnosti ideální pro krátkou a spontánní spolupráci se stávají v českých firmách novým trendem. Větší zasedačky tak nebudou upozaďovány, ale přicházejí nové trendy, pro které je potřeba připravit i potřebnou pracovní infrastrukturu. Popularita huddle rooms vzrůstá i ruku v ruce z návratu pracovníků z karantény. Většina zaměstnanců totiž bude pracovat v menších týmech. 

 

„Se zvyšováním mobility lidí, kdy mnozí členové týmu mohou spolupracovat na projektu třeba z druhého konce světa, anebo kdekoli v terénu, dochází i k určité atomizaci jednacích prostor. V poslední době je trendem kromě jedné centrální zasedačky dovybavit komunikační a prezentační technikou také některé z tzv. odpočinkových zón, odkud je možné v pohodlí a neformální atmosféře řešit provozní potřeby,“ říká Michal Černý ze společnosti Audiopro.

Pracovní prostor tak prochází inovací a jednou z nových oblastí jsou právě takzvané huddle rooms. Tyto malé a flexibilní zasedací místnosti jsou určený pro tři až šest lidí. Jsou vybaveny technologiemi pro komunikaci a spolupráci.

 

Huddle rooms jsou vybaveny moderními technologiemi

Zaměstnanci jsou tak schopni rychle a efektivně s kolegy zahájit vzdálenou spolupráci, probrat vzniklé pracovní záležitosti nebo v soukromí a s podporou technologického zázemí uskutečnit plánovaná jednání.

Technika v moderních pracovních prostorech má především šetřit čas. Pomocí ní by měla vznikat chytrá, snadná a efektivní spolupráce.

Vybavení zasedací místnosti musí vyhovovat různorodým, často protichůdným požadavkům a využívat potenciál daného prostoru, což vyžaduje určité zkušenosti. Je nutné myslet na řadu faktorů – kromě nápaditého a přizpůsobitelného prostředí je žádoucí vytvořit prostor, který bude správně osvětlený, ale bude zde možné využívat i kvalitní projekci sdíleného obsahu. Důležitá je i často opomíjená akustika místnosti, tedy nejen její ozvučení, ale i zvukové odstínění od dalších prostor firmy, což je důležité zejména při projednávání důvěrných firemních informací,“ uzavírá Michal Černý z Audiopro.

 

Modernizovat porady může chytrá kamera Huddly

Když se chcete připojit k videokonferenci třeba z jiných prostor budovy – z kavárny, lavičky před budovou, chillout zóny či parku, pak můžete využít chytrou kameru Huddly. Huddly jsou inteligentní webkamery se zapojením umělé inteligence, které jsou určeny pro všechny, jež využívají v komunikaci videokonference.

Huddly není jen běžná webkamera – to dokazuje svými zobrazovacími a softwarovými funkcemi. Většina moderních technologií rychle stárne, kamery Huddly jsou ale stále „nové“ – jejich výjimečnost spočívá v tom, že jsou softwarově updatovatelné.

Softwarová platforma Huddly Vision zajišťuje to, že se kamery stále vyvíjejí a reagují na nové potřeby. Díky ní je možné udržet krok s dynamickým vývojem v oboru týmových videokonferencí a pružně přidávat nové vlastnosti v rámci stávajícího produktu.

Více o chytré kameře Huddly IQ jsme informovali ZDE.

 

Také by vás mohlo zajímat: 

Firmy neumí na úkor produktivity efektivně využívat svá data

People + Work Connect zachraňuje propuštěné zaměstnance

Patenty získávají v Česku nejvíce muži, žen je 10 %

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi