Firma Prex z Hradce Králové vyrábí kontejnerové elektrostanice Prex o výkonu 500 kW do 3000 kW. Jejich potenciál překračuje hranice České republice. V Tuzemsku dochází k výrobě ale i k instalaci agregátů. Kompletní blokové dieselové elektrárny se distribuují do celého světa. Generátor chrání před nestandardními přírodními podmínkami speciálně navržený kontejner. Navíc podporuje montáž a umístění systémů odsávání výfukových plynů výkonného motoru elektrostanice nebo odběr a filtraci venkovního vzduchu.

 

„Mobilní stanice Prex jsou důmyslné do posledního detailu. Akustický kontejner neboli ‚obal‘ elektrostanice jednak poskytuje vysoce kvalitní ochranu před odcizením a dále – díky účinnému odhlučnění – i instalaci v hotelích, ale i rekreačních oblastech,“ uvádí managing director společnosti Profitex Group Dmitrij Lipovskij.

K tomu doplňuje, že pro extrémní podmínky (např. v zimě) existuje úprava těchto stanic tzv. na míru.

„Takové specializované arktické řešení Prex Arctic je zárukou využití vybavení, dokonce i v těch nejtvrdších severských podmínkách. Samozřejmě, že dle potřeb zákazníka jsme schopni naprojektovat operační místnost i záložní palivové nádrže včetně ATS,“ upřesňuje Dmitrij Lipovskij.

Klimatické podmínky jako jsou horko, chlad, vlhkost, písek nebo prach nepředstavují pro Prex překážku, která by měla vliv na jejich funkčnost.

Kontejner představuje ochranu generátoru před jeho poškozením.

 

Využití téměř ve všech oblastech

Velikost je závislá na požadavcích zákazníka nebo na daném zařízení, které se do kontejneru umístí. Kontejnery mohou být o velikosti 25 metrů, šířky 4,5 metrů a výšce 4,5 metrů. (Standardní velkost je 2,350 metrů, šířka 2350 m a výšky 2392 metrů.

Největší zájem o elektrostanice pochází ze stavebnictví, montážních středisek, výrobních závodů, oceláren nebo v zemědělském, těžebním a ropném průmyslu.

Zájem projevují ale i supermarkety, logistická centra, hotely, rekreační střediska, čerpací stanice, školy nebo nemocnice.

Na základě využití elektrostanic se přizpůsobují i detailnější úpravy kontejneru a jeho operační místnostidveře, okna, prostory, přírubové připojení pro vedená potrubí, podlahy ve formě vany, kompletní elektroinstalace, upevňovací profily na vnější nebo vnitřní opláštění atd.

Ve většině případů bývají kompletně nebo částečně odhlučněné a izolované. S ohledem na vnitřní opláštění se liší jednotlivé provedení – zinkované s děrovanými plechy.

 

 

Zdroj: Tývka.cz