Vyberte možnost Stránka

Honda získala v rámci Red Dot řadu ocenění za design

Honda získala v rámci Red Dot řadu ocenění za design

Kompaktní elektromobil Honda e získal ocenění „Red Dot: Nejlepší z nejlepších 2020“ za průlomový produktový design. Jde o nejvyšší vyznamenání v renomované mezinárodní soutěži „Red Dot Awards“. Toto ocenění se uděluje nejlepším produktům jednotlivých kategorií.

 

Model Honda e úspěl v kategorii „Chytrý produkt“ spolu s motocyklem Honda CBR1000RR-R Fireblade SP. Toto ocenění se uděluje na základě přihlášek podaných v souvislosti s „mimořádným designem“.

Každý rok se během soutěže Red Dot udělují ceny za dokonalost v oblasti designu produktů, značek a komunikace mezinárodních podniků. Vítězné produkty jsou představovány v Red Dot Design Museum v historickém Design Zentrum Nordrhein Westfalen v německém Essenu.

O vítězných produktech rozhoduje porota složená ze 40 mezinárodních odborníků, kteří testují každý přihlášený produkt, hodnotí jej a diskutují o něm.

 

 

„Díky těmto prestižním oceněním se vizionáři a talentovaní designéři společnosti Honda dostávají do centra pozornosti. Jako jeden z nejvýraznějších příkladů současného designu automobilů v posledních letech si model Honda e plně zaslouží ocenění Nejlepší z nejlepších,“ řekl výkonný ředitel společnosti Honda Makoto Iwaki.

Model Honda e je nejnovětší elektrifikovaný automobil Honda. Japonská automobilka chce s tímto vozem představit nové pojetí iedentity malých vozidel Honda v budoucí éře městské mobility.

Charakteristickým rysem vozu jsou kombinovaná přední a zadní LED světla, skleněný kryt nabíjeícho portu nebo čisté linie se zapuštěnými prvky. Ty splňují aerodynamickou účinnost elektromobilu.

 

Honda e získává ocenění

Klasická boční zrcátka nahrazuje systém zpětných kamer. Vůz odlišují černé panely s čistým profilem, které jsou vpředu a vzadu mezi světlomety. Ty se staly neoddělitelnou součástí designu modelu Honda e.

Honda e získala mezinárodní ocenění za moderní desing již během prvního představení konceptu pod označením „Urban EV“ na autosalonu ve Frankfurtu 2017. Tento koncept byl později prohlášen za „nejlepší koncept vozu“ a získal ocenění Car Design Award.

Automobilka Honda následně představila koncept e Prototype na světové premiéře na autosalonu v Ženevě v roce 2019. Následně se zúčastnil první významnější události v oblasti designu. Konkrétně šlo o Milan design Week 2019 v Miláně.

 

Úspěchy motocyklu Honda Fireblade

Motocykl CBR1000RR-R Fireblade SP je nejnovější přírůstkem do rodiny Fireblade, které bylo poprvé představeno v roce 1992. Nový model pro rok 2020 – vyvinutý pod názvem „Born to Race“ – se zaměřil především na výkon na okruhu ruku v ruce s radikálně novým designem.

Minimalistická čelní plocha, zkosení bočních a rozšířených spodních aerodynamických krytů v agresivních úhlech – plus otvory a tvary kanálů pro vzduch – pomohly dosáhnout nejlepší hodnoty koeficientu odporu vzduchu ve své třídě ve výši 0,270.

 

Aerodynamická „křídla“ používaná na závodním stroji MotoGP kombinují atraktivní tvar s nekompromisní funkčností, výrazně zvyšující přítlak a stabilitu pro bezkonkurenční kontrolu nad nejvýkonnějším řadovým čtyřválcovým motorem, který kdy Honda vyrobila.

Motocykl CBR1000RR-R Fireblade SP byl vyvinut tak, aby vyhrával závody v jakékoli kategorii – od klubových závodů po mezinárodní soutěže. Jeho design a styl se řídí touto filozofií, kdy každá jeho část a detail jsou navrhovány s ohledem na rychlost, výkon a aerodynamickou účinnost. Je nám ctí, že získal tak prestižní ocenění,“ sdělil generální ředitel divize designu motocyklů Satoshi Kawawa.

 

Honda sbírala úspěchy v rámci Red Dot i v minulosti

Mezi další úspěchy dosažené v soutěži Red Dot v nedávné době patří model Honda S2000 v roce 2001 a model Civic v roce 2006 s oceněním „Red Dot: Nejlepší z nejlepších“ a evropský model Accord Tourer v roce 2008 a model Insight v roce 2009 s oceněním „Red Dot“.

Pod heslem „Hledáme dobrý design a kreativitu“ oceňuje soutěž Red Dot Design Awards špičková díla a projekty od návrhářů, agentur a společností z celého světa.

Každoroční akce, v rámci níž zasedá porota více než 40 významných mezinárodních odborníků, je celosvětově uznávaná jako jedna z nejvyhledávanějších soutěží udělujících ocenění za nápaditost designu.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Škoda Auto představila Octavii RS iV s hybridním pohonem

Škoda Auto DigiLab rozšíří flotilu elektroskútrů BeRider

Volkswagen představil první studii elektrického SUV

 

Zdroj: Honda

O autorovi