Vyberte možnost Stránka

HackerFest se uskuteční online, covid mění nabídku témat

HackerFest se uskuteční online, covid mění nabídku témat

HackerFest jakožto největší tuzemská akce zaměřená na IT bezpečnost a etický hacking se letos uskuteční 17. září a v online podobě. Účastníci se dočkají praktických rad, který IT profesionálům pomohou v každodenní praxi. Bude se řešit například způsob vyšetřování bezepčnostních incidentů, ale i praktický manuál současného webhackingu. Počítačová škola GOPAS se navíc rozhodla podpořit IT profesionály působící v nemocnicích a nabízí jim možnost zúčastnit se konference za symbolický poplatek.

 

I když letos proběhne konference v on-line podobě, škála témat přednášek bude opět bohatá.

„Koronavirus nezměnil jen podobu konference, jeho dopady se projeví i ve výběru témat. S masivním nárůstem práce z domova přibylo odborníkům zajišťujícím bezpečnost podnikových systémů mnoho problémů, na jejichž řešení se především zaměříme. Navíc záznam přednášek z konference budou mít k dispozici ještě týden po jejím ukončení, takže si mohou problematiku, která je zaujme, osvojit opravdu do důsledku,“ říká výkonný ředitel Počítačové školy GOPAS Jan Dvořák.

O jakých tématech bude konkrétně řeč? Účastníci konference se seznámí s aktuálními praktikami, které útočníci využívají při napadení jednotlivých typů zařízení, webových aplikací, operačních systémů a při obcházení jejich ochrany.

 

Jak odolat ransomware útokům

Prodělají virtuální kurz webhackingu, zaměří se na zálohování, které by mělo odolat ransomware útoku, zjistí, pomocí jakých technik lze obcházet bezpečnostní funkce Windows.

Ani letos nebude na Hackerfestu chybět celosvětově uznávaná odbornice na etický hacking Paula Januskiewicz, která se tentokrát zaměří na forenzní analýzu, která se provádí po hackerském útoku a to, jak vypátrat útočníka, ale také rychle zabezpečit systém a zabránit dalším škodám.

Mimořádnou akcí spojenou s letošním ročníkem konference je podpora IT odborníků z nemocnic. V době, kdy se útoky hackerů zaměřují na zdravotnická zařízení, se Počítačová škola GOPAS rozhodla nabídnout lidem, kteří zajišťují jejich infrastrukturu, účast na konferenci za symbolický poplatek 333 Kč.

 

Pro zájemce z České a Slovenské republiky

Nabídka platí pro zájemce z České i Slovenské republiky a stačí, když se na konferenci zaregistrují ze svého pracovního e-mailu.

Konference HackerFest se uskuteční 17. září 2020, podrobné informace o jejím obsahu i přednášejících najdete na www.hackerfest.cz.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Češi se zaměřují na místní komunitu, přichází desetiletí domova

Energetika se decentralizuje a už není jen o 1000 MW zdrojích

 

Zdroj: Gopas

O autorovi