Vyberte možnost Stránka

Hackathon Hack the Crisis ovládla DIANA Biotechnologies

Hackathon Hack the Crisis ovládla DIANA Biotechnologies

Hackathon Hack the Crisis v pondělí 22. června ovládl projekt DIANA Biotechnologies, který chce přispět k výraznému navýšení kapacity ultra-citlivých COVID-19 testů v České republice. Společnost dosáhla na cenu v hodnotě tří milionů korun. K tomu dosáhla na cenu sympatie od hlasujících na sociálních sítích. Druhé místo připadlo plicními ventilátoru Corovent. Pomyslnou bronzovou medaili získaly speciální nanofiltry vyvíjené spin-offem LAM-X. Pro využití jsou přizpůsobeny jako součást roušek. Finálový večer se uskutečnil v pražském coworkingovém prostoru WeWork.

 

Za dva měsíce trvání se do hackathonu přihlásilo 206 projektů. Spolupráce tvořená soukromou a akademickou sférou nabídla pomocnou ruku 108 projektům. Odborná porota vybrala osm vítězných projektů, které si rozdělily 10 milionů korun za účasti předsedy vlády Andreje Babiše, ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurilly.

Mimo na úvodu zmiňované oceněné projekty se speciální ceny dočkalo pět projektů. Konkrétně jde o Grey Cortex, Oxygenerátor, Kaleido, Hunter Games a FreMEn contra COVID.

Hackathonem Hack the Crisis odstartovala dlouhodobá spolupráce agentury CzechInvest a Ministerstva průmyslu a obchodu se soukromým sektorem na projektech, které by měly pomoci státu i komerční sféře do budoucna zvládat krizové situace.

 

Zaměření na distanční vzdělávání

„Nově vznikající platforma Crisis Response Hub má za cíl dlouhodobě využívat synergie plynoucí z partnerství státu a komerčních institucí, podporovat vznik startupů v době jakékoli krizové situacepandemie, terorismu apod,“ vysvětluje generální ředitel CzechInvestu Patrik Reichl.

„Do platformy budeme chtít zapojit i další ministerstva a státní instituce, protože se chceme hodně věnovat například distančnímu vzdělávání, které se ukázalo v době krize jako jedna z klíčových oblastí,“ říká Reichl.

 

Vítězné projekty:

1. místo v soutěži, cena ve výši 3 000 000 Kč: DIANA Biotechnologies
2. místo v soutěži, cena 2 000 000 Kč: Corovent
3. místo v soutěži, cena 1 000 000 Kč: Active nanofilters against COVID-19
Pět projektů oceněných speciální cenou 700 000 Kč: Grey Cortex, Oxygenerátor, Kaleido, Hunter Games a FreMEn contra COVID
Cena sympatie od hlasujících na sociálních sítích: DIANA Biotechnologies

 

Také by vás mohlo zajímat:

Škoda vyrobila v Mladé Boleslavi jubilejní třímiliontý motor EA211

Volkswagen dodá vůz ID.3 1st prvním zákazníkům začátkem září

 

Zdroj: CzechInvest

O autorovi