Vyberte možnost Stránka

Hack The Mind otevře otázku manipulace moderními technologiemi

Hack The Mind otevře otázku manipulace moderními technologiemi

Hack the Mind je soutěž o nejlepší projekt související s novou problematikou takzvaného kognitivního válčení. Jde o termín pro nezmapovanou oblast lidské mysli, která je nevědomky ovládaná moderními technologiemi. Představuje tichou manipulaci, hrozbu pro kybernetické útoky i destabilizaci společnosti. Jde o nové bitevní pole moderní doby, které je v počátcích svého definování.  

 

Jak vymezit a uchopit termín kognitivní válčení?
Jakých vědních oborů se dotýká?
A jak se před ním bránit? Společně s DefSec Innovation Hub otevírá CzechInvest ideathon s názvem Cognitive Warfare: Hack the Mind. Hack the Brain. Help Us Understand. 

Cílem projektu je zvýšit povědomí o kognitivním válčení a otevřít debatu v odborných kruzích. Dále pak vyhledat trendy a nápady, stejně jako potenciální řešení, které stojí na odborném základě napříč jednotlivými obory společnosti.

Přihlásit se může každý, koho téma kognitivního válčení zajímá a chce sdílet své myšlenky i zkušenosti. Podmínkou účasti je poslat do 10. října 2020 esej či video v angličtině k tématům, která jsou vymezená na webu Hack the Mind.

 

Důležité kontakty na přední odborníky obranného systému

Vyhlášení vítězných projektů je naplánováno na konec října. Projekty posoudí odborná komise, ve které zasedne například rektor Českého vysokého učení technického Vojtěch Petráček, vedoucí oddělení rozvoje kybernetických sil a informačních operací Ministerstva obrany Klára Boučková nebo vedoucí DefSec Innovation Hub Kristina Soukupová.

Ideathon zájemcům nabízí navázání důležitých kontaktů s předními odborníky v oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu. Úspěšné příspěvky použije Severoatlantické aliance (NATO) v rámci svých strategických dokumentů a bude je komunikovat všem třiceti členským státům.

Partnery akce jsou NATO ACT Innovation HubVojenský technický ústavČeské vysoké učení technickéThe Global Exec. a Canadian Defence and Security Network.

Také by vás mohlo zajímat:

Nezaměstnanost ČR je nejnižší v EU, poroste ale k 5 %

 

Zdroj: CzechInvest

O autorovi