Vyberte možnost Stránka

Generali a Accenture formují podnik pro zrychlení digitální transformace

Generali a Accenture formují podnik pro zrychlení digitální transformace

Generali a Accenture vytvářejí společný podnik pro zrychlení digitální transformace. Formuje se tak nová firma GOSP, jež poskytne podporu pro optimalizace služeb skupiny Generali. Ty pak mají více vyhovovat měnícím se potřebám zákazníků, obchodních zástupců i zaměstnanců. K tomu mají využívat synergií skupiny na mezinárodní úrovni.


Accenture vlastní menšinový podíl, poskytne tým profesionálů a odborné znalosti v oblasti digitálních inovací a migrace do cloudu.

Skupina Generali a Accenture vytvářejí nový společný podnik – Group Operations Service Platform (GOSP) – který bude využívat cloudové technologie a sdílené technologické platformy k urychlení inovací a digitální strategie pojišťovací skupiny.

Accenture do tohoto podniku poskytne, kromě 5% vlastnického podílu, také tým 40 profesionálů s odbornými znalostmi v oblastech cloudu, umělé inteligence a Big Data, kteří pomohou k rychlé transformaci, k zavedení inovací a řízení změn.

Urychlení digitalizace obchodních procesů

GOSP bude vyvíjet řešení, která urychlí digitalizaci obchodních procesů skupiny Generali a umožní přijetí operačního modelu založeného na cloudu.

Cílem je usnadnit spolupráci mezi jednotlivými pojišťovnami skupiny, včetně oblasti obchodní distribuce (agentury), správy portfolia (digitální peněženky) a správy interních systémů.

Ty následně mohou těžit z výhod sdílené infrastruktury a z přístupu k potřebné expertíze.

Nová řešení od GOSP – včetně zavedení jejich centralizovaného řízení – budou pro skupinu Generali podporou při zlepšování provozní efektivity a ziskovosti, dosahování úspor nákladů a zvyšování kvality služeb tak, aby splňovaly očekávání zákazníků v digitálním prostředí, obchodních zástupců a zaměstnanců.

Inovativní pojistné produkty a služby

Inovace a digitální transformace mají zásadní význam v našem strategickém plánu Generali 2021. Díky tomuto partnerství budeme pokračovat v naplňování strategie s vědomím změn, které může technologie v pojišťovnictví přinést. Accenture je nám při dlouhodobé spolupráci na digitální transformaci na této cestě cenným a zkušeným partnerem,” řekl general manager skupiny Generali Frédéric de Courtois.

GOSP je průkopníkem nového procesu v technologické správě. Na toto jedinečné partnerství jsme patřičně hrdí. I kapitálová struktura v kontextu informačních technologií a digitální transformace v pojišťovnictví je sama o sobě inovací. Společně vytvoříme novou hybnou sílu a budeme inovovat digitální procesy napříč sítí poboček a zaměstnanci Generali. Také našim zákazníkům poskytneme nepopiratelné výhody,” řekl ředitel operací a procesů ve skupině Generali Ottorino Passariello.

„Přijetím přístupu založeného na cloudu bude společnost Generali schopna rychle a masivně inovovat. Společně můžeme rychle a nákladově efektivně vytvářet inovativní pojistné produkty a služby, jejichž cílem je vyhovět specifickým potřebám zákazníků v Itálii i na dalších trzích,” říká generální ředitel společnosti Accenture pro Evropu Jean-Marc Ollagnier.

„V době  výrazných změn přináší cloud a další nové technologie obrovské příležitosti, pokud jde o agilitu, odolnost a provozní efektivitu, lze takto získat skutečnou konkurenční výhodu. Spolupráce s významným hráčem, jako je skupina Generali, nám umožní pomoci sektoru pojišťovnictví v Itálii i na celém světě, a to díky využití  výjimečných schopností týmu Accenture a know how, které získal během 60 let působení na trhu v Itálii a prostřednictvím naší globální sítě inovačních center a centers of excelence,” říká ředitel společnosti Accenture a market unit lead pro Itálii, střední Evropu a Řecko Fabio Benasso.

Také by vás mohlo zajímat:

Online antikvariáty zaznamenaly rekordní rok

Zdroj: Aspen

O autorovi