Vyberte možnost Stránka

Fundraising Upvest vybírá dosud nejvyšší částku 41 mil. Kč

Fundraising Upvest vybírá dosud nejvyšší částku 41 mil. Kč

Upvest vybírá v rámci své platformy pro online investice do developerských projektů dosud nejvyšší částku. Developeři Vihorev Investments potřebují vybrat 41 milionů korun, které by využili na rekonstrukci budovy na jednotky určené ke krátkodobému pronájmu. Očekávaný výnos pro investory má dosahovat na 6,5 procenta p.a.

 

Budovy situované v pražské čtvrti Karlín se dočkají rekonstrukce a následné přeměny na ubytovací jednotky. Ty budou následně použity ke krátkodobým pronájmům.

Komplexita akvizice projektu znemožňuje využití bankovního financování pro samotnou akvizici nemovitosti Prvního pluku.

 

Upvest vstupuje na trh větších úvěrů

Upvest poskytuje potřebné finance na odkoupení nemovitosti po dobu předpokládaných šesti měsíců.

Během této doby si developer musí zajistit dlouhodobý bankovní úvěr. Investice do projektu je formou participace na seniorním překlenovacím úvěru. Upvest se tak nově dostává na trh větších úvěrů a rozšiřuje tak své portfolio nabízených investic.

„Tento fundraising je pro nás velice důležitý hned ze dvou důvodů. Za prvé tím rozšiřujeme nabídku typů úvěrů o tzv. překlenovací úvěr a za druhé se tímto úvěrem dostáváme k objemu financování, který by měl být do budoucna pro naši platformu standardní. Za první den a půl se nám podařilo zajistit od našich investorů prostředky ve výši 34 milionů korun, což signalizuje vysokou atraktivitu této investiční příležitosti, uvádí Petr Volný, spoluzakladatel Upvestu.

 

Více o Upvestu jsme psali níže:

„Chceme zdemokratizovat investice a snížit bariéru i pro menší investory,“ říká Volný z Upvestu

 

Zdroj: Tývka.cz

 

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.