Vyberte možnost Stránka

Fuckupy posouvají lidi víc než úspěch, řekl Kapic z Butono

Fuckupy posouvají lidi víc než úspěch, řekl Kapic z Butono

Projekt Soutěž & Podnikej je plný inspirace. Pokusili jsme se o ni s vámi v co možná největší míře podělit. Pojďme se tak na to vrhnout. V první řadě se zaměříme na takzvané fuckupy.  

 

Tadeáš Kapic, zakladatel Butono

 

Celou dobu jsme si z toho dělali upřímně hroznou srandu. Jsme studenti a můžeme si dovolit ještě chybovat u těchto věcí, které nejsou ještě úplně ziskové. Takže si myslím, že čím víc fuckupů získáme v těchto letech, kdy to ještě vlastně tak moc nevadí, tak je nezopakujeme znovu v budoucnu. Takže když člověk dělá jen fuckupy, tak je to skvělé, protože si v budoucnu může říct, že už to nikdy dělat nebude.

 

Jan Sláma, zakladatel Faceup.com

 

Myslím si, že fuckupy posouvají lidi asi i víc, než úspěchy. Nejde jít pořád jenom za úspěchem nebo něco podobného a právě to, že něco pokazíte, vám přinese dostatek zkušeností a naučíte se tím mnohem víc. Někdy jsem i uvažoval, pokud si mám vybrat mezi úspěchem a neúspěchem, tak jsem povrchně bral úspěch, ale kdybych byl hodně filosof, tak bych si asi vybral i neúspěch, protože zkušenosti jsou často cennější.

 

K úspěchu je potřeba vzít telefon a zavolat

Tadeáš Kapic, zakladatel Butono

Co byste doporučil lidem, kteří chtějí začít podnikat, aby byli úspěšní?

Řekl bych, ať se zeptají. Vůbec třeba není problém vzít telefon a zavolat někomu, kdo má na ně trochu času. Myslím si, že v byznyse je spoustu lidí, kteří rádi poradí a rádi pomohou se vznikem nějakého projektu, což je dnes docela moderní. Je tady neskutečné množství startupů. Stále to nárůstá a lidi, kteří radí startupům i zadarmo, je strašně moc. Takže jedině se zeptat.

 

Juraj Atlas, zakladatel Liftago

 

Aby si uvědomili, že to pravděpodobně nevyjde hned a nejspíše ani hned napodruhé ale, že je to nemá odradit. S každým tím drobným neúspěchem se spoustu věcí naučili a musí si vzít z toho neúspěchu právě to dobré. Nemá je to odradit a mají to zkoušet dál. V případě, že věří, že podnikání je jejich cesta, což pro mnoho lidí samozřejmě cesta může být, je to houževnatost a jeden dva neúspěchy, ještě úspěch nedělají, ale jsou pro ten budoucí úspěch důležité.

 

Jan Sláma, Zakladatel Faceup

Vymyslet něco převratného na to je asi rada řešit problém a nevymýšlet něco, kde ten problém není. Spousta lidí vymyslí nějakou super věc, ale ona žádný problém neřeší. Základem každého projektu je, aby řešil nějaký reálný problém.

 

Neúspěch vás nemůže odradit. Je to věc, která vás může naopak posílit a do budoucna napomoci podobné chyby neopakovat. Berte to jako školu a poučujte se s vlastních chyb.

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.