Vyberte možnost Stránka

Finská firma představila rukavice eliminující 99 % bakterii

Finská firma představila rukavice eliminující 99 % bakterii

Finská firma Hofler představila rukavice HoflerBiotech UT, které eliminují 99 procent bakterií a virů. Myšlenka tohoto projektu podle samotné společnosti vychází z potřeb společnosti a to zejména ve spojitosti s aktuální koronavirovou pandemií.


Antimikrobiální úprava rukavice na přírodní bázi se vyrábí udržitelným způsobem. Výrobek neobsahuje toxické materiály, těžké kovy nebo chemikálie. Jde i o patentovaný produkt.

Rukavice jsou ošetřeny jak z vnější, tak i z jejich vnitřní strany. Díky tomu svým majitelům zajišťují co možná největší ochranu.

Rukavice jsou pro každodenní použití. Lze je použít jak v běžném životě, tak i v práci. Vhodné jsou v maloobchodě nebo i restauracích. Výhodou je, že nejsou jednorázové.

Podporují tak udržitelnost a výrazně snížují spotřebu jednorázových rukavic a dezinfekčních prostředků.


Rukavice HoflerBiotech UT jsou vaší druhou kůží.

Timo Räihä z firmy Hofler

S rukavicemi můžete ovládat chytrý telefon

Po vyprání rukavice neztratí své antimikrobiální vlastnosti. O ně přijde až po třiceti vypráních. Hofler Biotech UT jsou tenké pletené rukavice, se kterými můžete ovládat i svůj telefon nebo tablet.

„Rukavice HoflerBiotech UT jsou vaší druhou kůží. Můžete je nosit uvnitř budov a venku po celý den,“ říká Timo Räihä z firmy Hofler.

HoflerBiotech UT budou k dispozici pro ženy i může. Je možná si vybrat z několika barev.

Rukavice půjdou do prodeje v lednu roku 2020. Předobjednávky jsou možné na e-shopu hofler.fi.

Také by vás mohlo zajímat:

CzechInvest Startup Challenge ovládl startup 24 Vision

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.