Vyberte možnost Stránka

Film The Inventor přivede da Vinciho vynálezy k životu

Film The Inventor přivede da Vinciho vynálezy k životu

Na oslavu vynalézavosti Leonarda da Vinciho, která fascinuje svět již celá staletí, spolupracuje 3DEXPERIENCE Lab společnosti Dassault Systèmes s připravovaným animovaným filmem „The Inventor“ (pocházejícím z pera Jima Capobianca, scénáristy Oskarově nominovaného filmu studia Pixar „Ratatouille“), Foliascopem a zábavním střediskem Château du Clos Lucé – Parc Leonardo da Vinci na spuštění projektu „3D Design Challenge“, který má za úkol přivést Leonardovy kresby k životu.


Tato akce vybízí jednotlivce, aby předvedli své 3D dovednosti a s použitím 3D digitálních aplikací společnosti Dassault Systèmes, které již 40 let umožňují designování a technické zpracování průkopnických průmyslových inovací, digitálně rekonstruovali vynálezy z Leonardových rukopisů.

Kritérii pro výběr pěti výherců jsou: míra podobnosti 3D modelu a původního výkresu; rozsah pohyblivosti modelu, kterou Leonardo ve svém původním náčrtku zamýšlel; vhodnost zpracování modelu pro tisk na 3D tiskárně.

Každý z výherců obdrží 3D výtisk svého modelu a získá roční přístup k aplikaci xDesign společnosti Dassault Systèmes.

Vítězné návrhy se také objeví v připravovaném filmu „The Inventor“ animovaném metodou stop-motion. Jeho děj vypráví neuvěřitelnou Leonardovu cestu vtipným a nápaditým způsobem, který zaujme celou rodinu.

Postavě Leonarda propůjčil hlas Stephen Fry, princeznu Marguerite de Navarra namluvila Daisy Ridley a jako Louise de Savoy se představí Marion Cotillard.

Modely vytvořené pomocí CATIA, SOLIDWORKS nebo xDesign

3D Design Challenge probíhá v online prostředí od 12. února do 15. dubna 2021 v rámci Open Codex Community.

Tato komunita již od roku 2012 sdružuje designéry, inženýry, tvůrce, fanoušky, studenty, učitele a další, kteří zde čerpají inspiraci z minulosti a pomocí virtuálního prostředí propojují představivost s inovacemi prostřednictvím mezinárodních výzev zaměřených na znovuvytvoření Leonardových vynálezů ve 3D.

Účastníci soutěže 3D Design Challenge si musí vybrat jeden z 10 rukopisů uvedených v seznamu komunity a použít aplikace CATIA, SOLIDWORKS nebo xDesign k vytvoření přesného 3D pracovního modelu původního výkresu v reálných rozměrech.

Svůj příspěvek poté včetně 3D modelu a vysvětlení, jak finální konstrukce funguje, nahrají do online komunity. Uvedené aplikace založené na platformě 3DEXPERIENCE společnosti Dassault Systèmes umožňují uživatelům digitálně vytvářet, testovat a optimalizovat strukturu, mechaniku a systém.

Sdílením znalostí a vzájemné spolupráci k posílení společnosti

3DEXPERIENCE Lab je založena na sdílení znalostí a vzájemné spolupráci, čímž do budoucna posiluje tvůrčí um společnosti.

Je proto vítané, aby se účastníci výzvy propojili v rámci komunity s dalšími designéry, účastníky a fanoušky Leonarda po celou dobu trvání akce.

Také by vás mohlo zajímat:

Revoluční čtení pohádek, recyklovatelné boty či hybridní hodinky – to jsou vítězové Creative Business Cup

Zdroj: Dassault Systèmes

O autorovi