Vyberte možnost Stránka

Facebooku unikly citlivé údaje 533 milionů uživatelů, i z Česka

Facebooku unikly citlivé údaje 533 milionů uživatelů, i z Česka

Facebook má opět problém s únikem stovek milionů uživatelů z mnoha zemí po celém světě, mezi nimiž figuruji i uživatelé z České republiky. Více o tom informuje portál Business Insider. Na internetu se objevily kompletní jména včetně telefonních čísel, e-mailových adres a dalších důvěryhodných osobních údajů.


Podle Business Insideru má jít o osobní údaje patřící 533 milionům uživatelů Facebooku ze 106 zemí. Konkrétně jde o 32 milionů záznamů ze Spojených států, 11 milionů z Velké Británie a šest milionů z Indie. S ohledem na Česko jde o únik 1,4 milionů uživatelů.

Mluvčí Facebooku Business Insideru odpověděl, že jde o data, která unikla již v roce 2019. Mezery v systému by tak měly být údajně opraveny.

Citlivé informace mohou hackeři zneužít k vydávání se za reálnou osobu. Na druhé straně mohou získat i důležité informace k přihlašovacím údajům.

Facebook řeší stigmata od dob s Cambridge Analytica

Facebook má problémy s uniklými osobními údaji od skandálu se společností Cambridge Analytica v roce 2016, která zneužila osobní údaje 80 milionů uživatelů.

V roce 2016 tak ovlivnila volby tendenčními politickými reklamami. Spolupracovala přitom s republikánským kandidátem na amerického prezidenta Tedem Cruzem.

Facebook informoval, že mezery v systému opravil v srpnu 2019. Kde je ale pravda?

Také by vás mohlo zajímat:

Ethereum se přehouplo přes maximum 2100 USD, kam až zamíří?

Zdroj: Business Insider

O autorovi