Vyberte možnost Stránka

Explorio umožňuje zrušit ubytování 24 hodin před příjezdem

Explorio umožňuje zrušit ubytování 24 hodin před příjezdem

Explorio.cz je vyhledávač rodinného ubytování, který umožňuje s některými hotely a penziony zrušit ubytování i 24 hodin před příjezdem. Konkrétně jde o „rezervaci bez rizika“. O těchto novinkách nutí hotely přemýšlet současná situace pojící se ke koronavirové krizi. Hosté mají strach z toho, že bude nutné kvůli některým vládním nařízení dovolenou zrušit. Toto může být přitom schůdná cesta, jak podpořit tuzemskou turistiku.

Označení „rezervace bez rizika“ na vyhledávači Explorio.cz získala výhradně ta ubytování, která umožní zrušit rezervace do 24 hodin před plánovaným příjezdem.

V případě, kdy bude nutné pobyt kvůli onemocnění covid-19 zrušit, vrátí penzion nebo hotel peníze v plné výši, nebo naplánuje nový termín pobytu.

Rodiny tak získají jistotu, že nepřijdou o své peníze ve chvíli, kdy je těžké odhadnout, v jakém módu se letošní zimní sezona odehraje. Jen za první dny od spuštění tuto možnost využily stovky rodin.

Podle průzkumu, který Explorio.cz zpracovávalo, je totiž právě nejistota spojená s covidem jedním z důvodů, proč oslovené rodiny začínají své výlety a dovolené odkládat. Zmínilo to celých 40 % z dotázaných. Od začátku září počet váhajících rodin vzrostl na zhruba dvojnásobek.

Likvidační situace pro ubytovací zařízení

Pro hotely a penziony tak vzniká nepříjemná situace, kterou často neumí efektivně řešit, a to přesto, že výpadky v hlavní podzimní a zimní sezoně by pro ně letos mohly být likvidační.

„Jako rodič sám vím, že plánovat cokoli v současné době vyžaduje velkou dávku trpělivosti. Čím méně nejistoty a závazků budou rodiny při chystání dovolené mít, tím lépe jak pro ně, tak pro ubytovací zařízení jako taková,“ zmiňuje CEO Explorio.cz František Peterka.

Alžběta Mikešová z hotelového řetězce Amenity Resorts odhaduje podíl klientů využívajících možnost rezervace bez rizika na zhruba padesát procent.

Maximální flexbilita pro zákazníky

„Když sleduji, jak přicházejí rezervace, zaznamenávám rozložení zákazníků asi padesát na padesát. Pořád existuje asi polovina zákazníků, která se zrušení dovolené v době covidové neobává, zbytek však přiláká právě možnost využití bezrizikové rezervace,“ říká Mikešová.

„Poskytnutí maximální flexibility pro zákazníka je spolu s dokonalými hygienickými standardy klíčem k tomu, aby se hosté ani dnes nebáli objednávat svoje pobyty a mohli si užívat pocitu bezpečí při zasloužené dovolené,“ říká Martin Švarc ze sítě hotelů Orea.

Hoteliéři v současné době kladou důraz právě na maximalizaci hygienických opatření, pravidelnou dezinfekci pokojů i všech společných prostor, podporu anonymního monitoringu kontaktů v podobě eRoušky a spolupráci s krajskými hygienickými stanicemi.

Podzimní a zimní pobyty budou klíčové

Pobyty koncipují jako možnost úniku před všudypřítomným stresem a pocitem ohrožení do klidného a dokonale zabezpečeného dovolenkového prostředí.

Pro hotely a penziony budou letos rodinné pobyty přes podzimní a zimní sezonu klíčové.

Rodiny na nich utrácí zpravidla o 50 % více než běžní hosté, a to jak při samotném pobytu, tak při využívání navazujících služeb.

Firemní akce nebudou logicky dominantní

Podle průzkumu je navíc pouze minimum rodin, které letos začínají na dovolené šetřit. Naprostá většina z dotázaných naopak uvedla, že utratí minimálně stejné peníze jako loni, 35 % hodlá utrácet více.

„Dopadem pandemie se situace otočila. Zatímco dříve podzimu dominovaly firemní akce, v současné době pro nás individuální a rodinné rezervace znamenají stabilnější přísun klientů,“ říká Martin Švarc.

„Zatím je vidno, že Češi mají chuť cestovat, chtějí vypnout a utéct od všeho shonu a stresu, který aktuální situace přináší,“ dodává Švarc.

„V Explorio.cz si uvědomujeme, že pro přetrvávající zájem českých rodin o tuzemské výlety a dovolené je možnost rychlého rozhodování klíčová. Proto na našem webu ubytovací zařízení poskytující možnost rezervace bez rizika upřednostníme a propagovat je budeme pravidelně i na svých facebookových stránkách. Ze zkušenosti víme, že právě taková drobnost může návštěvnost zvednout až několikanásobně,“ zakončuje Peterka.

Také by vás mohlo zajímat:

Actijoy monitoruje fyzickou zátěž psa, kvalitu spánku a další

Zdroj: Explorio

O autorovi