Vyberte možnost Stránka

„Energii čerpám od svého týmu,“ říká vítězka Women Startup Competition

„Energii čerpám od svého týmu,“ říká vítězka Women Startup Competition

V budově pražského Impact Hubu proběhlo finále již třetího ročníku soutěže Women Startup Competition. O hodnocení se postarala sedmičlenná porota, kterou tvořili investoři a přední čeští osobnosti byznysové a podnikatelské sféry. Vítězkou soutěže se stala zakladatelka projektu Grason Jarmila Kowolowská. Tento startup zprostředkovává efektivní nábor a sdílení pracovníků mezi hotelovými a restauračními zařízeními. Na druhém místě se umístil startup Genster. Mužům má pak pomoci při nakupování. Pomyslnou bronzovou medaili získal podnikatelský záměr Snuggs v čele s Lindou Šejdovou.

„Většinou jsou to dobré nápady. Samozřejmě je dobré najít potom cestu na trh a ten projekt ve skutečnosti realizovat. Největší problém bývá složit ten kvalitní tým, který je schopen převést projekt z té malé fáze do toho skutečně velkého byznysu,“ říká členka poroty a investorka Dana Bérová.

Podle ní je důležité ukázat, že byznys je dobrý způsob, čemu se v životě lze zabývat.

„Já jsem sama soutěžila právě s MyStay. Jela jsem kvůli tomu do Budapešti, protože oni měli jen jedno nadnárodní kolo. Následně se mi ozvali organizátoři, jestli nechci dělat ambasadora pro Českou republiku. Buď, že si můžu vybrat malý event, kde jen vezmu holky a doporučím jim, ať se přihlásí nebo udělám větší event, kde vyloženě budu mít i porotu a budeme to vybírat tady. Já jsem se spojila s Janou Hodboďovou, která je perfektní na organizování takovýchto akcí, měla zázemí, věděla jak tyto věci dělat, tak jsme se rozhodly, že uděláme menší event. Na ten menší event nám přišlo asi sto lidí už tenkrát. Měly jsme výborné projekty, skvělý ohlas a výborné lidi, kteří nám pomáhali, tak jsme si řekly, že druhý rok bude větší a byl a třetí rok je mnohem větší a jsme s tím vlastně velmi spokojení,“ říká ambasadorka Women Startup Competition v ČR Pavlína Zychová.

Soutěž Women Startup Competition funguje v České republice již od roku 2017. Hlavním cílem je zviditelnění a ocenění mladých firem, které vedou právě ženy. Díky tomu má následně vzniknout motivace u dalších startupistek.

„Projekt, který jsem prezentovala se jmenuje Grason a je to v podstatě mobilní aplikace, která umožňuje restauracím rychle a flexibilně si poptat dodatečný personál a lidem, kteří jsou u nás registrovaní a prověření si snadno skrze naši aplikaci získat nějakou brigádu a tím pádem přivýdělek. O tom se zmínila kamarádka, že by něco takového mohlo fungovat kdysi dávno už asi před třemi lety. Předloni jsem se tomu začala věnovat víc a začala jsem se o tom bavit s různými lidmi, s lidmi z restaurací, s personálem atak dále a všichni mě ujišťovali, že jim ta myšlenka dává smysl a že pravděpodobně stojí za to, se ji pokusit realizovat,“ sdělila Tývce.cz zakladatelka startupu Grason Jarmila Kowolowská.

Největší sympatie u publika si získala projektem Snuggs Linda Šejdová. Ta se přitom v konečném zúčtování umístila na krásném třetím místě.

„Já jsem sama byla unavená z vložek a tampónu, ale jak jsem říkala v prezentaci, nevím, jestli jste slyšeli. Tak je to nepříjemné, člověk je musí často měnit, je to stresující, trapné a podobně. Tak jsem z toho byla sama unavená a zároveň jsem našla produkt, který je podobný tomuto typu, začala jsem si o tom víc zjišťovat a pak jsem se spojila s univerzitou, se kterou jsme vyvinuli tento produkt,“ informovala Šejdová.

Kromě soutěžících byl pro návštěvníky naplánovaný i bohatý program. V rámci toho došlo například k rozhovoru s investorkou a podnikatelkou Margaretou Křížovou. K vidění byl ale i Fast TOP 50 Battle se zakladatelem Prusa Research Josefem Průšou a bývalou ředitelkou Kiwi.com Lucií Brešovou.

 

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.