Vyberte možnost Stránka

Ebike Fest v Praze přinese testování desítek elektrokol

Ebike Fest v Praze přinese testování desítek elektrokol

Ebike Fest v Praze přinese 13. a 14. června 2020 program pro nadšence elektrokol. Budou si moct vyzkoušet desítky modelů na bezpečné testovací dráze v areálu prodejny Ekolo.cz. Konkrétně jde o náročnější lesní trailovou podobu v nedalekém Krčském lese za doprovodu zkušených jezdců.

 

Festival nejlepších elektrokol Ebike fest 2020, jak tuto akci přezdívá pořadatel Jakub Ditrich z Ekolo.cz, byl původně odložen kvůli opatřením souvisejícím s koronavirem.

V polovině června se už ale stane jednou z prvních (a letos jednou z mála) venkovních akcí pro cyklisty, kolaře i každého, kdo by chtěl zjistit, jaké to je s těmi elektrokoly a co by si mohl (či měl) pořídit.

Na místě najdete přes dvě desítky modelů elektrokol, dvojici testovacích trailů (pro MTB a pro Trek) a jednu trasu pro běžné městské ježdění. Zajímavé bude i představení nákladních elektrokol.

Třetí ročník Ebike Fest 2020 se uskuteční v Praze Krči přímo u prodejny Ekolo.cz (Pod Višňovkou 29, Praha 4) v termínu 13. – 14. června 2020.

V sobotu 13. 6. se festival otevírá v 10:00, poslední testy začínají v 18:30.

V neděli 14. 6. začíná opět v 10:00 a poslední testy jsou v 16:30.

Vstup na EBIKE FEST 2020 je pro návštěvníky zdarma.

 

Ekolo Fest Praha

Dvě dráhy pro testování

Testování elektrokol je možné pouze po registraci a je určeno pouze pro starší 18 let s platným průkazem totožnosti. Registrace zároveň umožní dostat se do slosování o 40 poukazů v hodnotě 2 500 Kč na slevu na libovolné elektrokolo s pohonem BAFANG.

Pro testování terénních elektrokol jsou připravené dvě dráhy: pro Pevné Hardtail eMTB a pro Celo-odpružené FS eMTB. Testování bude probíhat se zkušeným bajkerem na single-trailech v Krčském lese, který sousedí s místem konání akce. Vyrážet bude vždy skupina maximálně 5 jezdců.

Pro detailní vyzkoušení a otestování cestovních, trekingových a nízko-nástupových (městských) elektrokol bude vytyčena vnitřní testovací dráha (bez auto-provozu) v chráněném areálu o délce cca 800 metrů, která nabídne různé povrchy i dostatečné převýšení.

Právě test elektrokol v reálných podmínkách je unikátní výhodou Ebike Festu pro každého, kdo o elektrokole uvažuje, ale potřebuje si srovnat plusy a mínusy mnoha různých pohonů a typů.

 

Ebike Fest představí nákladní elektrokola

Poprvé budou na Ebike Festu veřejnosti ve větší míře představena nákladní elektrokola, která jsou dokonalým řešením pro městskou logistiku.

K prohlédnutí a případnému otestování bude k dispozici zhruba 14 různých modelů od 8 značek.
V pátek 12. 6. od 14:00 organizuje pořadatel Ebike Festu, společnost ekolo.cz, také odborné setkání o Cargo elektro mobilitě. Více informací o této akci na www.cargobike.live.

Také by vás mohlo zajímat:

Škoda Auto DigiLab pořádala světový online hackathon

Digitální transformace zemědělství díky startupu Agdata zrychluje

 

Zdroj: Ebike Fest

O autorovi