Vyberte možnost Stránka

Nezastavitelný růst: Kniha o tom, jak docílit velkých věcí

Nezastavitelný růst: Kniha o tom, jak docílit velkých věcí

„Jak dosahovat velkých věcí pomocí drobných změn.“ Jde o podtitul knihy Nezastavitelný růst, již v nakladatelství Pointa vydal Jan Markel. Tento člověk je profesionálním koučem, který se přes patnáct let stará o jednotlivce i s firmami, mezi které patří Český rozhlas nebo HiLASE. Nyní se podělil o zkušenosti a poznatky, jak si zajistit úspěch v mnoha oblastech. Doporučení postavil na pěti životních tématech. Podle jeho slov stačí udělat změny pouze ve dvou z nich. Poté se dočkáme osobního růstu a život nabere ve svém důsledku nečekané obrátky.

 

„Myšlenku knihy žiju se svými klienty každý den. Posledních pět let jsem strávil rozhovory s lidmi, kteří měli jediný cíl – naplňovat svůj potenciál, dosahovat svých snů. Žít podle sebe. Šťastně,“ říká Jan Markel.

Pravidelně se setkával se zjištěním, že kde není růst, tam není ani život.

„Bohužel si na růst až příliš často jenom hrajeme. Pak si přečteme nějakou rozvojovou knížku, která je vytržená z kontextu, a žijeme s pocitem, jak se ohromně posouváme,“ uvedl Markel.

Při vytváření knihy šel vlastní cestou a v příručce Nezastavitelný růst propojil několik základních principů do funkčního celku. Kniha je rozčleněna do pěti tematických kapitol pojmenovaných jako Velké drzé cíle, Produktivita, Myšlení, Prostředí a Radost.

„Zlepšení v libovolné kombinaci alespoň dvou oblastí bude mít pozitivní dopad na váš život,“ říká hned v úvodu.

Každé déma se snaží motivovat čtenáře k zamyšlení, přehodnocení vlastního přístupu i praktických kroků, které podle něj představují cestu ke skutečným výsledkům. Kniha nepostrádá konkrétní příklady, cvičení, infografiky ani ilustrace.

 

Kniha pro čtenáře, kteří nemají rádi teoretické kecy

„Vycházel jsem z cca 1 600 hodin praxe – tenhle čas jsem strávil s lidmi zkoumáním příčin a principů, které vedou k úspěchu a spokojenosti,“ uvádí Markel pozadí při psaní knihy.

Vlastní zkušenosti se snaží propojovat s poznatky sesbíranými z odborných a populárně-naučných knih, vědeckých studií, na které čtenáře v závěru odkazuje, ale i se znalostmi dalších koučů.

„Velkou inspirací mi byl a je tým českých koučů Život Jako Hra. Když trávíte spoustu času mezi lidmi, kteří jsou u nás špičkou v osobním rozvoji, poznamená vás to,“ vysvětluje.

 

Kniha je podle Markela pro jedince, kteří to se svým životem myslí vážně a nebojí se vzít zodpovědnost za vlastní štěstí a úspěch do svých rukou.

„Je jedno, jestli jde o vztahy, práci, nebo podnikání. Psal jsem ji zejména pro čtenáře, kteří nemají rádi teoretické kecy a obecná moudra. Nenabízím návod stokrát okopírovaný z jiných knih,“ upozorňuje autor.

 

Jak se kniha Nezastavitelný růst dostal na svět?

Rukopis představitel zakladatelce služby Pointa, jež autorům umožňuje sestavení knižního týmu, v další řadě výrobu včetně zafinancování v crowdfundingu. Výsledek následně dostane do běžné distribuce.

„Rád zkouším nové věci a zajímalo mě, jak crowdfunding funguje. Kromě toho se mi líbily výhodné podmínky spolupráce a to, že mi nikdo nebude moc mluvit do formátu knihy,“ popisuje Markel.

„Od začátku do konce to byla vždy jasná, rychlá a příjemná komunikace. Velmi mi pomohl osobní přístup, když jsem si navymýšlel specifika, která v knize chci. A také propojení na super profesionály,“ dodává.

Knihu si můžete pořídit ve všech velkých knihkupectvích, na jejich e-shopech i na e-shopu Pointy.

 

Chce dostat lidi z krysího závodu

Ve své nové knize chce autor čtenáře dostat pomocí drobných a osvobozujících změn z nekonečného krysího závodu. Ve svém důsledku jde o závod, v němž za velkou námahu sklízíte pouze drobky z koláče, který je tu pro všechny včetně vás. Pět klíčových oblastí vám pomůže zrychlit osobní růst. Navíc se dozvíte průlomové objevy z vědeckých studií a vstřebáte know-how z tísíců hodin autorovy praxe, kterou nastřádal v českém prostředí.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Den bez mobilu aneb kniha DigiDetox jej omezí dlouhodoběji

Audio kniha bestselleru Jak na sítě namluvená Terezou Dočkalovou

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi