Vyberte možnost Stránka

CzechInvest Startup Challenge vyzve k boji řadu zajímavých startupů

CzechInvest Startup Challenge vyzve k boji řadu zajímavých startupů

CzechInvest Startup Challenge vyzve již podruhé k boji řadu zajímavých startupů. Například půjde o online stavební deník, chytrý stroj na plení nebo aplikace na čtení povídek. Konkrétně k soutěži půjde 3. prosince 2020.


Nejrůznější zástupci investorů, startupů, korporátů, médií, inovačních infrastruktur, státní správy ale i široké veřejnosti se potkají online 3. prosince 2020. Přímý přenos bude možný sledovat na Facebooku, Českých novinách nebo idnes.cz.

CzechInvest soustavně podporuje startupy od roku 2011. Po celou tuto dobu česká startupová scéna roste, a to poměrně rychlým tempem ve srovnání s některými okolními státy. Mění se také oblasti, na které se startupy zaměřují.

„Dřívě tvořily devadesát procent informační a komunikační technologie (ICT), zejména software, weby nebo e-commerce. Dnes představují tyto startupy asi sedmdesát procent a přibyly takové, které se zabývají náročnějšími technologiemi jako je internet věcí (IoT), mobilita nebo zdravotnictví,“ popisuje ředitelka Divize startupů a inovativních malých a středních podniků Markáta Přenosilová.

Vybíralo se z 80 startupů z různých oblastí

„My jsme do soutěže CzechInvest Startup Challenge 2020 vybírali ze skoro 80 startupů z různých oblastí. Všechny, které jsme nakonec nominovali, spojuje jejich globální a růstový potenciál,“ dodává Přenosilová.

Porota složená ze zástupců CzechInvestu, soutěže Startup World Cup & Summit, společností Twisto a Zásilkovna bude hodnotit deset startupů. Konkrétně půjde o Dronetag, Flowerchecker, Pointee, Readmio, Spacemanic, Ullmanna, VisionCraft, Promethis.AI, Vím o všem a 24 Vision System.

Jejich produkty a služby přinášejí inovace nebo využívají poznatky z oblasti zemědělství, družicové navigace a telekomunikace, umělé inteligence a digitalizace, kosmických technologií, zábavných médií, zdravotních zařízení, smart cities a stavebnictví. Každý ze startupů se představí tříminutovým pitchem, porota následně bude mít dvě minuty na své otázky.

Představí se úspěšní absolventi programů CzechInvest

Ty nejlepší nebudou vybírat ale jen porotci. Zapojit se může i široká veřejnost, která rozhodne o miláčkovi publika hlasováním na Facebookovém profilu CzechInvestu.


Soutěž nám přinesla divokou kartu do regionálního finále jedné z nejvýznamnějších startupových událostí v Evropě

vedoucí marketingu v MapTileru Jiří Komárek

To bude spuštěno už tento čtvtek. Celým večerem diváky provede Michaela Casková a vedle desítky inovativních startupů se představí úspěšní absolventi startupových programů CzechInvestu, jako je například David Miklas (dříve be3D) a další, kteří prorazili v zahraničí a dokázali vybudovat úspěšný byznys. Soutěžící hned na úvod podpoří také generální ředitel CzechInvestu Patrik Reichl.

Nové kontakty, publicita a zkušenosti

Letošní soutěž navazuje na loňský úspěšný ročník, který se konal v pražském Royal Theatre. Vítězem se stal startup MapTiler, který vyvíjí vlastní mapy a konkuruje Googlu. Za letošní rok se rozrostl o třetinu.

„Soutěž nám přinesla divokou kartu do regionálního finále jedné z nejvýznamnějších startupových událostí v Evropě, Startup World Cup & Summit 2020, a nominaci na prestižní investiční fórum Annual Investment Meeting 2020 v Dubaji. Obě akce se nakonec přenusuly do onlinu, i tak jsme se z nich snažili vytěžit maximum, což se snad povedlo. CzechInvest Startup Challenge nám vedle toho přinesla nové kontakty, publictu i zkušenosti,“ říká vedoucí marketingu v MapTileru Jiří Komárek.

Partnery letošního ročníku CzechInvest Startup Challenge jsou Startup World Cup & Summit, StartupJobs, Zásilkovna a mediálními partnery Roklen24, Tyinternety.cz a CzechStartups.org.

Také by vás mohlo zajímat:

20 příběhů ŠAVŠ: Konečně jsem mohl efektivně studovat jazyky, říká J. Temr

Zdroj: CzechInvest

O autorovi