Vyberte možnost Stránka

Co přinese největší technologická konference CES 2020?

Co přinese největší technologická konference CES 2020?

Na počátku nového roku se nabízí ve světě technologií důležitá otázka. Jak bude vypadat letošní v pořadí třiapadesátá technologická konference CES? Jako každý rok půjde o místo, na kterém dojde k představení nejžhavějších technologických novinek vůbec. Lze očekávat vše od nových 5G telefonů, po ultra HD televizory, sluchátka nebo nejmodernější osobní drony. Velkými tématy bude samozřejmě robotizace nebo autonomní řízení. Na konferenci dojde ale například i k představení robotického psa nebo sexuální roboti. CES proběhne od 7. do 10. ledna 2019.

 

Na letošním CES se budou ve velkém objevovat i zařízení spojená s digitálním zdravím. K vidění budou ale i vychýtavky z oblasti wellness. O segmentu digitálního zdraví se bude hojně debatovat i v rámci samotné konference. Konkrétně pak o komodifikaci osobních údajů, která se k digitálnímu zdraví, chtě nechtě – pojí.

Ať už jste fanouškem jakékoli technologické oblasti, pak CES představí budoucí trendy v rámci všech disciplín.

 

 

Žhavým tématem a oblastí budou televizory od LG. Této jihokorejské společnosti se podařilo předběhnout firmu Samsung, když představila televize s rozlišením 8K ultra HD. Ta přitom získala i průmyslový patent, díky kterému může na svých zařízeních používat nálepku s označením 8K ultra HD. Na veletrhu CES se očekává právě představení této nové televize.

LG tímto televizorem nekončí. Na CES totiž představí i speciální monitory pro hráče počítačových her. Například pak půjde o 38palcový zakřivený 4K monitor.

 

OnePlus představí koncept ohebného telefonu

Inovativní zařízení na poli mobilního trhu slibuje představit i čínská technologická firma OnePlus. Nový koncept nese název Concept One. Má jít o ohebný mobilní telefon.

OnePlus nemusí na CES představit výhradně koncept ohebného telefonu. Není žádným tajemstvím, že tato čínská společnost konkurenčně soupeří s firmou Apple v oblasti bezdrátových sluchátek Airpods.

 

 

Robot vyrábějící až 300 pizz za hodinu

V kuloárech se rovněž hovoří o tom, že nová sluchátka by mohla představit i technologický gigant Sony. Konkrétně se má jednat o model WH-1000XM4. Má jít o následovníka úspěšného modelu WH-1000XM3, které japonská firma uvedla na trh v říjnu roku 2018.

Technologickou perličku připravuje i startup ze Seattlu Picnic. Jeho robot bude totiž pro návštěvníky připravovat pizzu. Jeho stroj má podle výrobců dokázat za hodinu vyrobit až 300 pizz.

 

 

Létající automobily nebo pes pro seniory s demencí

Zajímavý koncept představí i jihokorejská automobilka Hyundai. Konkrétně má jít o létající automobil. Světu tak odhalí vlastní PAV – Personal Air Vehicle.

Zajímavou oblastí jsou i robotičtí mazlíčci. Nejznámějším je pravděpodobně robopes Aibo od Sony. Lze předpokládat, že na letošním CES dojde k představení dalších robotických zvířátek. Výstavy se například zúčastní čínská společnost Elephant Robotics. Tato firma v prosinci zalistovala na crowdfundingovém portálu Kicstarter projekt robotické kočky MarsCat. Možná k představení tohoto robota dojde právě v rámci nejnovějšího ročníku konference CES.

Dalším lákadlem může být robot prospěšný společnosti pod označením Tombot. Jde o robotického psa připomínajícího labradora. Má pomáhat seniorům s demencí.

 

 

4,5 tisíce technologických firem

Již první den v pondělí 7. ledna budou mít klíčové projevy velikáni, mezi nimiž figurují Samsung, LG nebo Sony. Plánujete výlet na největší technologickou událost světa? Registrace na CES probíhá na internetových stránkách ZDE. Profesionální novináři mohou získat akreditaci zdarma.

Early bird vstupenky dosahovala na částku 100 dolarů. Nyní cena dosahuje až na 300 dolarů. Na rozloze přesahující 269 000 m² ukáže své technologické vychytávky přes 4,5 tisíce firem.

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.