Vyberte možnost Stránka

Chytrá aplikace Mobilní Rozhlas se rozšiřuje do dalších měst

Chytrá aplikace Mobilní Rozhlas se rozšiřuje do dalších měst

Chytrá aplikace Mobilní Rozhlas se rozšiřuje do dalších měst. Statutární město Zlín a konkrétně pak jeho magistrát spouští mobilní aplikaci Mobilní Rozhlas. Metropole Zlínského kraje je tak po Brnu druhým krajským městem, jež platformu Mobilní Rozhlas zavedla. Nový systém jí mám přinést zejména efektivnější a rychlejší informování obyvatel a jejich zapojení do věcí veřejných. Do celého systému bude zapojena i platforma pro participativní rozpočet Tvoříme Zlín.

 

Zlínský magistrát si od zavedení nové mobilní aplikace slibuje zlepšení informovanosti obyvatel města. Ti se pak formou SMS, emailu nebo push notifikací dozví novinky o aktuálním dění ve městě, kultuře, sportu, dopravních uzavírkách, nebo krizových situacích.

Občané mohou prostřednictvím aplikace posílat podněty ke zlepšení ve městě nebo upozornit například na černé skládky. Statistiky z Mobilního Rozhlasu poukazují, že minulý rok se díky platformě a především upozorněním obyvatel podařilo zlikvidovat několik stovek černých skládek a to na území celého Česka.

Mobilní Rozhlas je další prvek pro lepší informovanost a větší zapojení občanů do chodu města, což je jeden z našich dlouhodobých cílů,“ sdělil k nové aplikaci primátor Zlína Jiří Korec.

 

Mobilní Rozhlas zlepší životní podmínky měst

Nedílnou součástí spuštění nové aplikace je i zapojení platformy Tvoříme Zlín. V ní mohou Zlíňané hlasovat o vlastních projektech v participativním rozpočtu.

Magistrát hodlá také pomoci občanské participaci vytvořením dotazníků nebo minireferend. Ta by samosprávě měla pomoci se zlepšováním životních podmínek pro obyvatele města.

“Stačí se zaregistrovat na webu muj.mobilnirozhlas.cz. Zde si vyplníte adresu, na níž bydlíte, nebo která vás zajímá a typ informací, které chcete dostávat. Nastavit lze příjem dopravních informací či zpráv určených seniorům nebo rodinám s dětmi apod. Doporučujeme stáhnout si také aplikaci Mobilní Rozhlas do mobilu. Díky ní se k důležitým informacím dostanete v ještě kratším čase,“ popisuje radní pro IT a Smart technologie Jiří Jaroš.

Mobilní Rozhlas v současné době využívá přes 800 měst a obcí a je do něj zapojeno přes 400 tisíc obyvatel.

 

Mobilní rozhlas používá 15 procent českých měst

„Zapojení Zlína do Mobilního Rozhlasu je pro nás významným milníkem. Jedná se o další důležité krajské město, které platformu jako celek využívá. Ceníme si progresivního přístupu ze strany magistrátu a věříme, že tato dlouhodobá investice do vztahu s občany se odrazí na tom, že místní obyvatelé budou s životem ve Zlíně ještě spokojenější,“ říká zakladatel platformy Mobilní Rozhlas Ondřej Švrček.

Platformu Mobilní Rozhlas používá okolo 15 procent českých měst a obcí. Statutární město Zlín se tak připojilo k Brnu, Praze 7, Přerovu nebo Vsetínu. Tyto města jsou již do ekosystému chytré obecní komunikace zapojena.

Městské samosprávy tak mohou pomocí aplikace (SMS zpráv, e-mailů, push notifikací nebo hlasových zpráv pro nevidomé a slabozraké a mohou s nimi efektivně komunikovat).

Aplikace pro chytré telefony Mobilní Rozhlas/Zlepšeme Česko je aktuálně dostupná na Google Play a Appstore.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Žáci odborného učiliště Škoda opět pracují na žákovském voze

Spojujeme Česko sdílí seznam firem bojujících proti koronaviru

Škoda podpoří regiony grantem přesahující 3,5 mil. Kč

 

Zdroj: Tývka.cz

 

 

O autorovi