Český startup Refinanso zprostředkoval první hypotéku v ČR online

Miroslav K. a Veronika M. z Líbeznic se stali vůbec prvními klienty na území České republiky, kteří si sjednali online hypotéku. Stalo se tak prostřednictvím inovativní služby Refinanso.cz. Tu loni 1. prosince převzala MONETA Money Bank.

 

Spolužadatelé o refinancování úvěru na bydlení podepsali smlouvu přes verifikační SMS. Každý tak učinil prostřednictvím svého mobilního telefonu.

„Hledal jsem možnosti refinancovaní hypotéky a na Refinanso mě zaujala příznivá úroková sazba i možnost sjednat hypotéku online, bez nutnosti chodit na pobočku banky. Vše jsme řešili online z domova v čase, který nám vyhovoval. Zajímavý byl i způsob ověření identity pomocí úsměvu,“ komentuje využití služby Refinanso Miroslav K.

„Jedná se o průlomový milník v digitalizaci tuzemských bankovních služeb. Refinanso sází na bezplatné online ocenění nemovitostí i na automatickou generaci úvěrových smluv. To vše se následně promítá do nízké úrokové sazby,“ potvrdil manažer Refinanso Matěj Novák.

 

Předschválené refinancování do pěti minut

Ke sjednání první online refinancované hypotéky došlo s úrokem 2,08 p.a.

Tento startupový projekt se dostal na český hypoteční trh loni na jaře. Podpořila jej přitom právě MONETA Money Bank a 1. prosince 2019 jej plně převzala.

Na webových stránkách Refinanso.cz je k dispozici hypoteční kalkulačka ruku v ruce se srovnáním úrokových sazeb ostatních bank.

V případě, že klienta nabízená sazba osloví, dočká se předschváleného refinancování do pěti minut. Nabídka je následně platná ještě po dobu následujících 30 dní.

 

Zdroj: Tývka.cz

Foto: mastersenaiper / Pixabay.com

Komentáře

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.