Miroslav K. a Veronika M. z Líbeznic se stali vůbec prvními klienty na území České republiky, kteří si sjednali online hypotéku. Stalo se tak prostřednictvím inovativní služby Refinanso.cz. Tu loni 1. prosince převzala MONETA Money Bank.

 

Spolužadatelé o refinancování úvěru na bydlení podepsali smlouvu přes verifikační SMS. Každý tak učinil prostřednictvím svého mobilního telefonu.

„Hledal jsem možnosti refinancovaní hypotéky a na Refinanso mě zaujala příznivá úroková sazba i možnost sjednat hypotéku online, bez nutnosti chodit na pobočku banky. Vše jsme řešili online z domova v čase, který nám vyhovoval. Zajímavý byl i způsob ověření identity pomocí úsměvu,“ komentuje využití služby Refinanso Miroslav K.

„Jedná se o průlomový milník v digitalizaci tuzemských bankovních služeb. Refinanso sází na bezplatné online ocenění nemovitostí i na automatickou generaci úvěrových smluv. To vše se následně promítá do nízké úrokové sazby,“ potvrdil manažer Refinanso Matěj Novák.

 

Předschválené refinancování do pěti minut

Ke sjednání první online refinancované hypotéky došlo s úrokem 2,08 p.a.

Tento startupový projekt se dostal na český hypoteční trh loni na jaře. Podpořila jej přitom právě MONETA Money Bank a 1. prosince 2019 jej plně převzala.

Na webových stránkách Refinanso.cz je k dispozici hypoteční kalkulačka ruku v ruce se srovnáním úrokových sazeb ostatních bank.

V případě, že klienta nabízená sazba osloví, dočká se předschváleného refinancování do pěti minut. Nabídka je následně platná ještě po dobu následujících 30 dní.

 

Zdroj: Tývka.cz

Foto: mastersenaiper / Pixabay.com