Vyberte možnost Stránka

Českému trhu s elektroskútry dominuje firma Hecht

Českému trhu s elektroskútry dominuje firma Hecht

Společnost Hecht Motors je podle nejnovějších statistik Svazu dovozců automobilů první v prodeji elektroskútrů v České republice, v prodeji motocyklů obecně je pak na osmém místě. V letošním roce společnost představila dva zcela nové modely – elektrický moped s názvem Hecht Betis a terénní elektrický skútr Hecht Terris.


„V Česku neustále stoupá zájem o elektrické motocykly, a to především o elektrické skútry. Nás těší, že síť prodejen Hecht – specialista na zahradu je na trhu s elektrickými motocykly bezkonkurenční jedničkou. 9 z 10 registrovaných elektrických motocyklů za letošní srpen bylo značky Hecht,“

Jan Libánský, marketingový specialista společnosti Hecht Motors
Zdroj: Hecht

Narůstající zájem o elektroskútry

Zájem o elektroskútry každoročně významně narůstá už od roku 2016. V posledních letech se špičky pomyslných žebříčků v prodeji ujímá právě společnost Hecht Motors, která má nejvíce nových registrovaných elektroskútrů v České republice. Podle aktuálních statistik z letošního roku (za období leden až srpen 2022) Svazu dovozců automobilů je společnost Hecht Motors první v prodeji elektroskútrů a na osmém místě v prodeji motocyklů obecně.

Letos představila společnost také dvě novinky, které si rychle našly mnoho nových zákazníků. První byl terénní elektrický skútr Terris se širokými terénními pneumatikami, maximálním zatížením 150 kg a solidní výdrží až 50 km na jedno nabití baterie. Druhým je elektrický moped Betis, jehož dojezd lze zvýšit pomocí šlapání jako na kole. Aktuálně má tak společnost v nabídce devět modelů elektroskútrů v různých barevných provedení.

Kromě elektroskútrů společnost Hecht Motors nabízí také řadu modelů elektrických čtyřkolek, elektrokol nebo elektrických koloběžek.

Zdroj: Hecht Motors

O autorovi