Vyberte možnost Stránka

Carsharing s hybridním pohonem roste

Carsharing s hybridním pohonem roste

Carsharing dlouhodobě roste. Ideální je pro něj hybridní pohon, který šetří životní prostředí, ale nabízí jistotu doplnění záložního paliva Výhody carsharingu dle průzkumu Anytime využívá již více než 11 % Pražanů. Velká města jsou hlavními baštami, kde sdílení aut funguje.


Pro městský provoz jsou pak ideální auta s hybridními variantami pohonu, která dokáží jezdit na elektřinu v městském provozu až 70 % celkové doby jízdy, a to zcela bez emisí. Hlavními výhodami jsou tedy nízká spotřeba a provozní náklady, spolehlivost a vysoce ekologický provoz.

Anytime carsharing provozuje v rámci naší carsharingové platformy již 500 vozů, vše značky Toyota a s hybridním pohonem. Jsme rádi, že tato ekologická varianta vyhovuje nám i našim zákazníkům, kteří oceňují vedle ekologického hybridního pohonu zejména automatickou převodovku a parkovací kamery u všech našich vozů,” říká ředitel českého zastoupení Anytime Milan Beutl.

Automobil s hybridním pohonem kombinuje výhody klasického pohonu i elektropohonu. Mezi ty patří zejména nízká hlučnost, ekologický provoz bez zplodin při jízdě čistě v elektrickém režimu, nízká spotřeba paliva, dynamická jízda a provoz bez jakéhokoli omezení, protože vůz není nutné dobíjet z elektrické sítě.

Elektromotor má vyšší účinnost

Elektrické motory mají vůči spalovacím tu výhodu, že je jejich účinnost poměrně vysoká.

„Účinnost benzínového motoru činí v průměru 30 %, zatímco u elektromotoru není účinnost 90 % neobvyklá. Kombinace obou jednotek v jednom hybridním systému má proto řadu výhod. Na rozdíl od čistého elektromobilu ho není nutné dobíjet ze zásuvky, ale lze ho kdekoliv dotankovat,” říká Jitka Jechová, Toyota ČR.

Jedná se zde také o velmi pohodlnou obsluhu. Na rozdíl od dobíjecích plug-in hybridů u hybridních Toyot jenom tankujete benzin jako u každého obyčejného auta. Hybridní systém si sám řídí nabití akumulátoru.

„Pohon samotným elektromotorem znamená pro vozidlo tichou jízdu zcela bez emisí. V případě potřeby se aktivuje zážehový motor jako výkonová posila, která pokud není zapotřebí, automaticky se vypíná, a tak minimalizuje spotřebu paliva. To je ideální pro provoz automobilu ve městě, a i když vyjedete na delší cestu, budete mít jistotu dostatku paliva,” uzavírá Milan Beutl z Anytime.

Také by vás mohlo zajímat:

Průmysl 4.0 a jeho covidové popohnání

Zdroj: Aspen

O autorovi