Vyberte možnost Stránka

Bullitt Group a jeho obousměrné satelitní zasílání zpráv

Bullitt Group a jeho obousměrné satelitní zasílání zpráv

Bullitt Group, inovativní britská společnost zabývající se výrobou a prodejem chytrých telefonů, představila na veletrhu CES 2023 svou tolik diskutovanou službu obousměrného satelitního zasílání zpráv – Bullitt Satellite Connect. Služba bude komerčně dostupná v prvním čtvrtletí roku 2023.


Společnosti Motorola a Bullitt potvrdily, že dalším zařízením v řadě Defy bude první smartphone, který bude podporovat službu satelitního zasílání zpráv společnosti Bullitt. Společnosti mají strategické partnerství se značkou pro vývoj odolných mobilních telefonů pod ikonickou značkou Motorola a tento příslib posilují uvedením této vysoce pokročilé funkce připojení.

Bullitt Satellite Connect je navržený pro každého, kdo byl někdy frustrován nedostatkem pokrytí signálem mobilních telefonů, poskytuje spolehlivost a klid milionům lidí, kteří žijí, pracují, hrají si nebo odpočívají na hranici pokrytí signálem.

Bullitt vyvinul vlastní software a komponenty služeb pro poskytování satelitních textových zpráv prostřednictvím snadno použitelné aplikace OTT (Bullitt Satellite Messenger). Tato služba je vyvrcholením dvou let úzké spolupráce s nejpokročilejšími technologickými partnery v oblasti komunikace NTN (non-terrestrial network), včetně předního světového dodavatele čipových sad MediaTek a dalších předních specialistů, jako je společnost FocusPoint International, specialista na reakce na kritické události a společnost Skylo, expert na konektivitu. Skylo vybudovalo a provozuje síť za účelem poskytování „vždy zapnuté“ služby Bullitt satelitního zasílání zpráv a spravuje připojení k zařízením přes stávající licencované satelitní konstelace GEO, jako je Inmarsat a další.

„Bullitt Satellite Connect řeší skutečný problém s konektivitou. Američané každý den pošlou 6 miliard SMS zpráv, ale vzhledem k obrovskému rozsahu a topografii země žádný operátor nepokrývá více než 70 % území USA a přibližně 60 milionů Američanů ztrácí pokrytí až 25 % každého dne. To znamená stovky milionů případů, kdy lidé, kteří chtějí komunikovat prostřednictvím svého telefonu, ale nemohou. Nepokrytá místa přetrvávají ve větší či menší míře po celém světě. A zde přichází skutečně mezinárodní řešení. Bullitt Satellite Messenger poskytuje naprostou jistotu, že budete mít připojení, kdekoli máte jasný výhled na oblohu,“

Richard Wharton, spoluzakladatel společnosti Bullitt Group

„Motorola, ikonická značka v odvětví komunikace, byla vždy v popředí identifikace nových technologií, které se staly průmyslovým standardem. S radostí oznamujeme, že další zařízení z rodiny motorola Defy bude prvním zařízením, které bude obsahovat technologii obousměrného satelitního zasílání zpráv od společnosti Bullitt a nabídne zákazníkům Motoroly nejpokročilejší a nejspolehlivější připojení ze všech chytrých telefonů na světě,“

Richard Wharton, spoluzakladatel společnosti Bullitt Group

„Jsme velmi rádi, že můžeme ve spolupráci se společností Bullitt uvést na trh první odolný smartphone vybavený technologií obousměrného satelitního zasílání zpráv. Motorola je průkopníkem v mobilním průmyslu s bohatým dědictvím průmyslových prvenství a jsme hrdí na to, že jsme opět v čele průmyslových inovací spolu s Bullitt,“

Dave Carroll, viceprezident Strategic Brand Partnerships ve společnosti Motorola

Služba kombinuje hardware Bullitt a aplikaci OTT, Bullitt Satellite Messenger, k odesílání zpráv na jakýkoli smartphone, a to odkudkoli, kde máte jasný výhled na oblohu. Služba se nejprve pokusí připojit přes Wi-Fi nebo mobilní telefon jako obvykle, a pokud ani jeden není dostupný, připojí se přes satelit. Kdokoli tak může obdržet zprávu jako jednoduchou SMS na svůj stávající telefon a může odpovědět po stažení speciální aplikace pro Android nebo iOS.

Cena zprávy bude odečtena z tarifu uživatele satelitních zpráv, aniž by to příjemce stálo jakékoliv náklady. Satelitní služba SOS je poskytována zdarma po dobu prvních 12 měsíců a plány předplatného začínají již od 4,99 USD měsíčně, přičemž k dispozici jsou i plány většího využití.

Zdroj: Bullitt Group,

O autorovi