Vyberte možnost Stránka

Bolt získal investici v hodnotě přesahující 2,7 miliardy Korun

Bolt získal investici v hodnotě přesahující 2,7 miliardy Korun

Bolt jakožto přední evropská přepravní platforma uzavřela investiční kolo, na jehož konci získala 100 milionů € (přes 2,7 mld. Kč). Společnost investici využije na další rozvoj a růst všech produktů, které aktuálně nabízí. Detailněji se bude jednat o rozvoj přepravních služeb, řešení v oblasti mikromobility a doručování jídla na evropských a afrických trzích.

 

Za investicí stála Naya Capital Management, k jejímuž založení došlo v roce 2012 a za kterou stojí Masroor Siddiqui. Jde o muže, který se dříve podílel na řízení fondu The Children’s Investment Fund. Celková výše investic, na kterou Bolt doposud dosáhl, se tímto krokem přehoupla přes hranici 300 mil. €.

Bolt aktuálně provozuje svou přepravní platformu ve více než 150 městech v Evropy a Afriky. V rámci několika posledních měsíců společnost urychlila expanzi služby Bolt Food. Ta je nyní dostupná ve 12 státech včetně České republiky.

Nejenom v České republice Bolt spustil novou kategorii Protect. V ní pak jezdí pouze vozy s plastovou zástěnou. Ta odděluje prostor pro řidiče a cestující a omezuje proudění vzduchu mezi přední a zadní řadou sedadel.

 

“Navzdory tomu, že krize dočasně ovlivnila to, jak se pohybujeme po městech, dlouhodobé trendy jako například klesající počet lidí, kteří chtějí vlastnit auto nebo důraz na ekologičnost přepravy, zůstaly beze změny. Jsme rádi, že nás podporují investoři, kteří sdílejí naši dlouhodobou vizi a kteří stejně jako my dbají na to, aby se peníze vydávaly jen za rozumné věci. Ještě víc než dříve jsem přesvědčen, že náš přístup, který staví na efektivnosti a přizpůsobení se lokálním podmínkám, je naší výhodou oproti konkurenci. Díky tomu budeme i po nynější krizi schopni nabídnout milionům cestujících dostupnou přepravu ve městech při současném garantování nejlepších výdělků pro partnerské řidiče,” říká CEO a spoluzakladatel aplikace Bolt Markus Villig.

“Máme radost, že můžeme do Boltu investovat právě v této fázi. Pod vedením Markuse se z Boltu stal globálně jeden z nejkonkurenceschopnějších a nejinovativnějších hráčů v oblasti mobility. Věříme, že Bolt napomáhá změnit to, jak lidé využívají dopravní infrastrukturu ve městech. Těšíme se, že pomůžeme dalšímu naplňování této vize,” uvedl managing partner a CIO v Naya Capital Management Masroor Siddiqui.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Bolt spustil službu Protect s vozy opatřenými bezpečnostní folií

Prodejny Žabka s Bolt Food spustily nákup potravin online

Bolt v Praze spustil rozvážkovou službu jídla z restaurací

 

Zdroj: Bolt

O autorovi