Vyberte možnost Stránka

Bolt spustil službu Protect s vozy opatřenými bezpečnostní folií

Bolt spustil službu Protect s vozy opatřenými bezpečnostní folií

Bolt spustil v rámci své aplikace novou kategorii nazvanou Protect. Přední evropská přepravní platforma tak vozy opatřila v bezpečnostní folií. Ta je v prostoru mezi řidičem a cestujícím. Tato opatření mají poskytnout řidičům i cestujícím v době šíření koronaviru dodatečnou ochranu.

 

Bezpečnost cestujících a partnerských řidičů je pro nás dlouhodobě na prvním místě. Také v období šíření koronaviru stále existují lidé, kteří se po městech potřebují pohybovat. I v této nelehké době chceme naplňovat naše poslání tím, že jim pohyb ve městech usnadníme,” vysvětluje regionální manažer Boltu pro střední Evropu Roman Sysel.

Bezpečnostní folie v autech zařazených do této kategorie pomáhá snižovat riziko šíření koronaviru. Nadále vyzýváme partnerské řidiče aplikace Bolt, aby dodržovali kromě obecně platných nařízení vydaných státními orgány i další hygienická opatření a řídili se jimi,” doplňuje Sysel.

Světová zdravotnická organizace zjistila, že může docházet k šíření COVID-19 od nakažených lidí kapénkami, které jsou do okolí rozšiřovány při smrkání a kašlání.

Ochranné plastové štíty nainstalované mezi přední a zadní řadou sedadel mají omezit proudění vzduchu mezi prostorem pro řidiče a cestujícím.

 

Bolt doporučuje řidičům důkladné větrání

Bolt také doporučuje partnerským řidičům, aby při jízdě i po ní auto důkladně větrali. Také je vyzývá k tomu, aby pravidelně a důkladně dezinfikovali kliky dveří, ovládání oken, bezpečnostní pásy a bezpečnostní přepážku stejně jako místo, na kterém cestující seděl.

Bolt pro partnerské řidiče rovněž připravil praktický návod, který jim pomůže při sestavení ochranného štítu a který jim poskytne praktické tipy pro správné větrání auta a jeho dezinfekci.

Řidiči, kteří se rozhodnou pro instalaci ochranného štítu, se mohou těšit na dodatečný bonus, který jim bude připočítán k jejich výdělku.

Kategorie Bolt Protect je momentálně dostupná pro zákazníky v 35 městech po celém světě. Její rozšíření do dalších z nich by mělo proběhnout během nejbližších týdnů.

Cestující si mohou tuto kategorii zvolit při objednání jízdy v aplikaci Bolt. Počet cestujících, kteří při jejím využití mohou ve voze cestovat, je omezen na tři.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Prodejny Žabka s Bolt Food spustily nákup potravin online

Bolt v Praze spustil rozvážkovou službu jídla z restaurací

Bolt spouští během koronaviru rozvoz balíčků s potravinami

 

Zdroj: Bolt

O autorovi