Vyberte možnost Stránka

BMW dostalo zelenou na výstavbu vývojového centra nedaleko Sokolova

BMW dostalo zelenou na výstavbu vývojového centra nedaleko Sokolova

BMW Group získalo od příslušného stavebního úřadu stavební povolení, které umožní zahájit výstavbu vývojového centra. To se přitom nachází nedaleko Sokolova. 

 

Pandemie koronaviru způsobila pouze mírné zpoždění realizace stavby. Prodlení chce ale německá automobilka dohnat během samotné výstavby.

V první fázi dojde k zahájení zemních prací, které připraví podloží pro zkušební tratě.

 

 

V souladu s povolením pro logistiku a zařízení staveniště již byly v severní části území zahájeny první zemní práce a pokládka asfaltu pro obslužné komunikace.

Zemní práce na celém komplexu budou podle očekávání BMW dokončeny do konce roku 2021. Poté započnou stavební práce, s nimiž se začne v severozápadní části území v roce 2022. I přes náročnou situaci v první polovině letošního roku tak BMW Group nepřestává intenzivně investovat do své budoucnosti a pokračuje ve svých plánovaných investičních a vývojových aktivitách.

 

Pro BMW půjde o klíčové vývojové centrum

Připravované BMW Group vývojové centrum bude po svém otevření jedním ze čtyř klíčových vývojových center BMW Group. Plánuje se zde především vývoj systémů autonomní jízdy. Plocha budoucího vývojového centra se nachází na místě bývalé výsypky severně od Sokolova a zabere přibližně 650 hektarů. Během následujících dvou let na ní vznikne několik zkušebních drah pro testování vozidel v různých podmínkách a situacích.

Celý projekt je významnou investicí nejen z pohledu BMW Group, ale přispěje také k rozvoji zaměstnanosti, služeb a vzdělávání v celém regionu.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Chcipravnika.online mění způsob vyhledávání právních služeb

Honda Jazz se inspirovala hybridním pohonem od Formule 1

Hackathon Hack the Crisis CR získal partnera Hyundai

Zdroj: BMW

O autorovi