Vyberte možnost Stránka

Bitcoin překonal poprvé hranici 50 tisíc dolarů

Bitcoin překonal poprvé hranici 50 tisíc dolarů

Bitcoin poprvé překonal hranici 50 tisíc dolarů. Podle hlavního ekonoma Trinity Bank Lukáše Kovandy tomu pomohl především Elon Musk a společnost Mastercard.


„Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, dnes odpoledne středoevropského času a dále i dnes ráno zdražila na nové historické 50 tisíc dolarů a výše, až skoro na 50 500 dolarů, vyplývá z dat společnosti Coindesk. V české měně minulý týden dosáhla poprvé v historii cenové úrovně jednoho milionu korunu, vyplývá z dat společností Coinbase a Morningstar,“ říká Lukáš Kovanda.

Cena bitcoinu podle Kovandy roste díky zvyšujícímu se zájmu ze strany zavedených společnostní finančního světa, mezi něž patří Mastercard.

„Jeho cenu pohání vzhůru třeba i fakt, že kanadský regulátor v těchto dnech posvětil vznik prvního burzovně obchodovaného fondu, který bude investovat přímo do bitconů, nikoli nepřímo, do derivátů,“ uvádí Kovanda. 

Růst nejvýrazněji způsobuje ale investování automobilky Tesla, která vložila do bitcoin 1,5 miliardy dolarů.

Bitcoin je nejdražší i po přepočtu do zlata

Výrobce elektromobilů Tesla o nákupu referovala ve výroční zprávě zveřejněné americkou Komisí pro burzy a cenné papíry.

Není žádnou neznámou, že velkým podporovatelem kryptoměn v čele s bitcoinem je generální ředitel Tesly Elon Musk. Ten rovněž vyzdvihuje i dogecoin. Svoji podporu směřem k digitálním měnám vyjadřuje často na svých sociálních sítích.

Bitcoin je historicky nejdražší také po přepočtu do zlata. Po přepočtu do zlata stojí zhruba 27 uncí drahého kovu. Bitcoin je často označován jako digitální zlato nebo jako zlato 21. století. Zlato tedy bitcoinu může být dlouhodobě konkurentem. Coby uchovatel hodnoty a pojistka proti inflačnímu znehodnocování peněz,“ uvedl Kovanda.  

Také by vás mohlo zajímat:

Technologické trendy ve vzdělávání

Zdroj: Komentář Lukáše Kovandy

O autorovi