Vyberte možnost Stránka

Bezplatná právní poradna snižující koronavirové dopady

Bezplatná právní poradna snižující koronavirové dopady

Občanům, podnikatelům, obcím nebo státní správě se nabízí možnost využít bezplatné právní podpory, jejíž cílem je zmírnění sekundárních dopadů pandemie koronaviru v České republice. Tuto iniciativu si vzal na starosti mezinárodní tým právníků ruku v ruce s Frank Bold Advokáti. Jak často informujeme, tak koronavirus se neblaze nepodepisuje pouze na zdraví. Výrazné dopady má i na ekonomiku a sociální prostředí. Poradna tak nově zodpovídá a shromažďuje otázky a odpovědi. Například jde o to, jak postupovat během vztahu zaměstnanec a zaměstnavatel, jaké aspekty v oblasti zdravotního a smluvního práva současná situace přináší nebo vyjasňuje i právní aspekty postupu státu a jeho opatřeních.

 

„Jako právníci chceme přispět k rychlé orientaci lidí, podniků i úřadů v nových podmínkách a udržení země v chodu při dodržení ochrany zdraví nás všech, protože celá situace nás uvádí do rizik a nejistoty. Naše online poradna by měla pomoci eliminovat či vyjasnit nejčastější právní aspekty situace tak, aby se lidé mohli soustředit pouze na zdravotní stránku a ochranu sebe a svého okolí, sdělil ředitel Frank Bold Advokáti Pavel Franc.

Frank Bold dlouhodobě poskytuje bezplatné poradenství zejména v oblastech životního prostředí, práv občanů či korupce. Loni jsme v poradně zaznamenali 800 tisíc návštěv, jsme tak akceschopni k tomu, abychom okamžitě vyčlenili tým právníků, kteří se tématu budou věnovat na denní bázi.“

 

Bezplatná právní poradna připravuje i kontaktní formulář

Poradna funguje na principu nejčastějších otázek a odpovědí, které právní tým zodpovídá jasně, srozumitelně a nekomplikovaně, aby vedly od problému k řešení. Během krátké doby tým připravuje i kontaktní formulář, přes který bude možné zasílat specifické dotazy.

„Současné vyhlášení nouzového stavu země má citelné dopady na společnost a ekonomiku. Chceme tak sestavit jasný přehled toho, co lidé v běžném životě dělat mohou a nemohou, kam až může stát zajít a jaké legální kroky bude nutné podniknout,“ doplňuje vedoucí poradny Michael Kuk.

Poradna funguje na webových stránkách ZDE.

 

Mezi typické dotazy patří následující otázky:

Mám jako hoteliér či majitel restaurace nárok na státní kompenzaci ztráty v souvislosti se zavřením mého podniku?
Musí zaměstnavatel umožnit lidem, jejichž pracovní náplň to umožňuje, homeoffice?
Může být firmám zakázáno dál vyrábět?
Mají zaměstnanci, kteří budou pečovat o děti v souvislosti s uzavřením škol právo na volno s náhradou mzdy?
Mám nárok nechat se testovat na Covid-19 i když nemám příznaky?
Mají právo mi na hranicích měřit teplotu i proti mé vůli?

 

Také by vás mohlo zajímat:

Benzínky si v koronavirové krizi drží rekordní marže

Bolt spouští během koronaviru rozvoz balíčků s potravinami

Nvidia vyzývá hráče, aby se zapojili do boje proti koronaviru

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi