Vyberte možnost Stránka

Babiš vládne médiím, ostatní prezidenští kandidáti mohou závidět

Babiš vládne médiím, ostatní prezidenští kandidáti mohou závidět

Jak si vedli prezidentští kandidáti během uplynulých 14 dnů? Nasbírali celkem 6 648 zmínek, což je oproti předchozímu týdnu poměrně výrazný pokles. V top 6 zůstává i nadále Andrej Babiš, Petr Pavel, Danuše Nerudová, Pavel Fischer, Josef Středula a Marek Hilšer, přičemž Andrej Babiš si udržuje prvenství v počtu mediálních výstupů, kterých získal 34,4 %, což je pěti procentní nárůst ve srovnání s minulým týdnem. Petru Pavlovi patří podíl 14,7 % zmínek, Danuši Nerudové na třetím místě 13,6 %. Více o tom informuje Mediální obraz.


Do mediální prezence jednotlivých kandidátů promluvily oslavy 17. listopadu a jejich účast na nich. To se projevilo hlavně u, v posledních dnech na sítích probírané, Danuše Nerudové.

Ta s podílem 15,9 % přeskočila poprvé od začátku listopadu Petra Pavla (14,4 %) právě na druhé místo. Ostatní kandidáti si udržují odstup s procentními podíly a první šestici uzavírá Marek Hilšer (1,4 %). První pozici si neochvějně drží Andrej Babiš s 61,8% podílem ve všech zmínkách top 6 kandidátů.

Médium, které se kandidátům věnuje nejčastěji, je opět idnes.cz, kde v počtu zmínek vede Petr Pavel (105 zmínek), v těsném sledu je pak Andrej Babiš (104) následovaný Danuší Nerudovou (75). Druhé místo mezi třemi nejčastějšími zdroji pak u top 3 kandidátů shodně zaujímá server parlamentnilisty.cz. Třetí je pak zpravodajský web televize CNN Prima News.

Zdroj: Mediální obraz

O autorovi