Vyberte možnost Stránka

Apple posílí pozici lídra s chytrými hodinkami odolnější variantou

Apple posílí pozici lídra s chytrými hodinkami odolnější variantou

Apple plánuje zařadit do své nabídky odolnější variantu svých oblíbených chytrých hodinek Apple Watch. Nedávno o tom informoval portál Bloomberg. Nový typ smartwatchů slibuje pevnější plášť, které by se měl podobat hodinkám Casio G-Shock. Do cílové skupiny by pak měli patři sportovci, kteří potřebují vybavení, jež odolá v extrémních podmínkách.


Aktuální Apple Watch jsou oblíbeným zástupcem v rodině wearables v oblasti fitness sportovních náramků a hodinek. Jsou vodotěšné, ale bohužel náchylné k poškrábání a dalším vnějším defektům.

Popularita Apple Watch přitom napovídá tomu, že rozšíření nabídky o chytré hodinky pro extrémní sportovce by mohl přilákat další zákazníky.

Dominance Apple Watch
Zdroj: www.statista.com

Portál Statista.com poukazuje na průzkum firmy Counterpoint Reaserch, podle kterého Apple loni prodal 33,9 milionů hodinek. Tato statistika podtrhuje dominanci firmy z Cupertinu na trhu s chytrými hodinkami.

Nejnovější Apple Watch jsou aktuálně šestou generací. Přičemž první vyšla v roce 2015. Každé hodinky přicházejí s novou funkcí zaměřenou především na zdraví.

Také by vás mohlo zajímat:

Ethereum se přehouplo přes maximum 2100 USD, kam až zamíří?

Zdroj: Statista, Bloomberg

O autorovi