Vyberte možnost Stránka

Apple je v čele globálního žebříčku wearables

Apple je v čele globálního žebříčku wearables

Apple, Samsung a několik čínských výrobců předběhlo společnost Fitbit na světovém žebříčku nositelných zařízení. Podle společnosti International Data Corporation (IDC) se Fitbit propadl právě kvůli zvyšující se konkurenci od ostatních technologických společností. Společnost, kterou odkoupil Google, se navíc musí zuby nehty držet krok s nízkonákladovými fitness trackery z Číny a oblíbenými Apple Watch. Více o tomto trhu se dozvíte v nové infografice od portálu Statista.com

 

Žádnou neznámou není skutečnost, že Google v listopadu loňského roku odkoupil výrobce chytrých hodinek Fitbit. Částka za akvizici se vyšplhala na 2,1 miliardy dolarů. Firma čelí vyšetřování kvůli narušení monopolních podmínek.

Technologický gigant se tímto krokem totiž dostává k velkému množství dat o zdraví a činnosti lidí. Google se snaží svět uklidnit, že akvizice je spíše o zařízení než o datech.

 

 

„Díky spolupráci s firmou Fitbit propojíme umělou inteligenci s hardwarem a softwarem. Pomocí toho podnítíme inovace ve wearables zařízení. Ty pak prospějí lidem po celém světě,“  řekl viceprezident pro zařízení a služby Google Rick Osterloh během oficiálního prohlášení po odkoupení firmy Fitbit.

Loni stoupl počet dodaných zařízení na 337 milionů kusů oproti 178 milionům dodaných v předchozím roce. Trh navíc zaznamenává mohutné turbulence kvůli růstu takzvaného hearable zařízení neboli chytrých sluchátek.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Exploze v Bejrútu katapultovala zlato poprvé nad 2000 dolarů

Škoda představila designové individualizace interiéru modelu Enyaq iV

Zdroj: Statista

O autorovi