Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto poodhalila po interiérových skicách první designové náčrty exteriéru kompaktního SUV pro indický trh. Automobil se vyznačuje širokou a robustní kapotou. K představení studie pod označením VISION IN dojde v rámci autosalonu Auto Expo 2020 pořádaným od 5. do 12. února v Dillí. Škoda Auto je v Indii řídícím motorem značek koncernu Volkswagen

 

Nový koncept je dlouhý zhruba 4,26 metrů a svými rysy vykresluje designové prvky nového SUV, který bude určený speciálně pro indický trh. K zahájení produkce má dojít ještě v průběhu letošního roku.

Celkový robustní vzhled podkresluje typická a velká maska chladiče s masivními žebry. Nízké dvoudílné přední světlomety navazují přímo na masku.

Pod nimi je masivní přední nárazník s velkými bočními otvory pro vstup vzduchu. V koncepci je i k vidění nápadný hliníkový spojler.

 

 

Škoda Vision In - Indie

Zdroj: www.skoda-auto.cz

Druhá skica poodhaluje výraznou záď s ostře řezanými, trojrozměrnými sdruženými světly. Zadní odrazky pak spojuje horizontální světelný pás. Uprostřed zádě je umístěný podsvícený nápis Škoda. V zadním nárazníku nechybí integrovaný hliníkový difuzor.

Škoda Auto již v prosinci loňského roku představila první designové skici interiéru.

 

Škoda Vision In - Indie

Zdroj: www.skoda-auto.cz

 

Skica ukazuje širokou, do několika úrovní rozdělenou palubní desku, která uprostřed napodobuje symetrické kontury masky chladiče vozů značky ŠKODA.

Oranžová barva, vyzařující radost ze života a kreativitu, našla v interiéru bohaté využití na velkých plochách, například na středové loketní opěrce a na výplních dveří.

Více informací se dozvíte v článku ZDE.

 

Škoda Auto představila interiérovou skicu SUV pro indický trh

Zdroj: www.skoda-auto.cz

V rámci nové modulární platformy vznikne několik modelů Škoda

Firma Škoda Auto se podílí na projektu INDIA 2.0. V rámci něj řídí aktivity značek koncernu Volkswagen na indickém subkontinentu.

Česká automobilka se během vývoje vozu zaměřuje na modulární platformu MOB-Ao-IN, která je určena speciálně pro indický trh a jeho zákazníky.

V rámci modulární platformy vznikne rovnou několik modelů značek Škoda a Volkswagen. Nově lokalizovaná subkompaktní platforma se prvního využití dočká právě se studií Škoda Vision IN.

 

Zdroj: Škoda Auto, Tývka.cz