Vyberte možnost Stránka

10 nejlepších reklam Super Bowlu

Super Bowl se nám blíží. Finále americké NFL je vůbec nejsledovanější sportovní událostí. Tím přitahuje i komerční svět a je známý pro kultovní reklamy, které se každým rokem v rámci této události objevují. Dneska se zaměříme na historii a podíváme se na deset kultovních reklam Super Bowlu. Tyhle reklamy jsou tak dobré, že vám budou znít v hlavě celý týden. Takže si vezměte popcorn a připravte se na jízdu plnou smíchu.


1. Apple Macintosh 1984

První a bezesporu nejvíce kultovní reklamou, která otřásla Super Bowlem je klip od režíséra Ridleyho Scotta pod titulkem 1984. Tato
reklama Applu odkazuje na boj s jeho úhlavním rivalem počítačovým gigantem IBM a znázorňuje jej jako velkého bratra. Jde o reklamu na revoluční osobní počítač Apple Macintosh. Na velkého bratra poukazuje i faktem, že se nechává inspirovat knižním bestsellerem George Orwella 1984 V reklamě působí i profesionální britská atletka Anya Major. Svým vrhnutým kladivem ničí odkaz na velkého bratra a zahajuje tak novou éru Applu. Reklama získala mnoho ocenění včetně Lvů v Cannes.

2. Na hromnice o den více – Jeep

Film Na hromnice o den více s BIllem Murrym je sám o sobě kultovní záležitostí. Týpek co se zasekne ve smičce stále se opakujícího
flustrujícího jednoho dne. Skvělá záležitost. Tuto reklamu zrecyklovala automobilka Jeep. Já si myslím, že není třeba ani dalšího komentáře.

3. Reklamy na Budweiser 2019

Reklama na Bud nesmí chybět v žádném Super Bowlu. Co kousek to skvělá a nezapomenutelná reklama. Od žab kvákajících Bud po krabí reklamy, přes kouzelnou lednici až k wazaaap, No prostě pecky od Budu.

4. Bohemian Rhapsody Mountain Dew 2000

Bohemian Rhapsody je kultovním songem britské skupiny Queens v čele s Freddiem Mercurym. Tohoto kultu skvěla využila v roce 2000 i Mountain Dew v reklamě pro svůj sladký nápoj.

5. Malý Dart Vader Volkswagen reklama na Passata 2012

Jak jste si všimli, tak značky využívají odkazu na známé blockbustery. Jedním z dalších skvěle recyklovaných námětů je reklama na Passat a odkaz na Star Wars. Tohle neomrzí!

6. Žhavé jako Doritos – 2018

Jesli jsme zmiňovali Budweiser, tak nemůžeme zapomínat rozhodně na Doritos. Jeho reklamy jsou master štyk. Mrkněte třeba na tuhle pecka reklamau s Peter Dinklage a Morganem Freemanem. Skvělé jsou ale prostě všechny!

7. Čisté jako Tide – 2018

Pokud sledujete seriál Stranger Thing, tak herec David Harbour nebude pro vás žádnou neznámou. Možná vám ale unikla reklama na čistící prášek Tide. Nenávidíte reklamy na čistící prostředky? Já taky ne, ale tohle bomba! Ukazuje jednoduše to, že Tide je všude kolem nás.

8. Nejsi to ty, když máš hlad – Snickers

Skvělá reklama je i na sušenku Snickers, kde hraje parta kamarádů na dvorku americkej fotbal. Jeden z nich hraje doslovně jako stará
babička. Pak dostane kousnout kouzelné tyčinky a začnou se dít věci. Nejsi to ty, když máš hlad. K popukání.

9. Kia a jeho chytrý crossover Niro

Reklama, která si tak trochu utahuje z greenpeace aktivit. Kia a jeho reklama na Super Bowlu v roce 2017 mě pobavila a myslím si, že stojí za zhlédnutí.

10. Pepsi je pro každou generaci

Skvělé reklamy dělá i Pepsi. Dobrá je z roku 2018, která vzpomíná na minulost. Pepsi je tady s námi prostě už dlouho a firma ukazuje, že by to ani bez ní nešlo. Tohle je Pepsi pro každou generaci. Skvělá reklama z Pepsi je z roku 1996, kdy závozník se snaží jednu
přivlastnit, ale stane se ten možná nejhorší scénář. A Pepsi bude mít i pecka reklamu letos, ale to už nebudeme předbíhat. Deset nejlepších reklam letošního Super Bowlu proberem zase příště!

Zdroj: Adlien

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.